Akademia

Znów z trzema. ŁKS II – Mamry Giżycko 2:1

23.04.2022

23.04.2022

W 27. kolejce piłkarskiej trzeciej ligi rezerwy ŁKS-u wygrały 2:1 z Mamrami Giżycko. Gole dla łodzian zdobyli Łukasz Dynel i Piotr Gryszkiewicz. To czwarte w tym roku ligowe zwycięstwo drugiej drużyny Łódzkiego Klubu Sportowego.

Pierwsza połowa sobotnich zawodów rozegranych na boisku ośrodka treningowego Akademii ŁKS należała do łodzian. Podopieczni trenera Marcina Matysiaka swoją przewagę udokumentowali dwoma bramkami zdobytymi chwilę po upływie pierwszego kwadransa. Najpierw strzegącego bramki gości Macieja Woźniaka zaskoczył Artur Sójka (piłka po strzale pomocnika odbiła się jeszcze od Łukasza Dynela, więc trafienie zaliczono napastnikowi), a już trzy minuty później zdobywca pierwszej bramki popisał się świetnym prostopadłym podaniem do Piotra Gryszkiewicza, ten oszukał obrońców i wpakował futbolówkę do bramki.

Przyjezdni odpowiedzieli tuż po rozpoczęcie drugiej połowy (zamieszanie w naszej szesnastce wykorzystał Ramiro Co Fabio), lecz do wyrównania nie zdołali doprowadzić, co więcej ostatnie minuty spotkania rozegrali w osłabieniu po czerwonej kartce, którą arbiter ukarał Adriana Ratajczyka (za dwie żółte kartki). ŁKS II Łódź odniósł już czwarte wiosenne zwycięstwo.

Podopieczni trenera Marcina Matysiaka po dwudziestu pięciu rozegranych spotkaniach mają na koncie 37 punktów i umocnili się w górnej części trzecioligowej tabeli. Już w najbliższą środę ełkaesiacy zmierzą się na wyjeździe z Bronią Radom.

27. kolejka III ligi (grupa I) / ŁKS II Łódź – Mamry Giżycko 2:1 (2:0)

• Bramki: 1:0 Łukasz Dynel (15), 2:0 Piotr Gryszkiewicz (18), 2:1 Ramiro Co Fabio (47)
  • Sędziowała: Paweł Malec.

Składy

• ŁKS II: ŁKS II Łódź:  Aleksander Bobek – Kamil Dankowski, Aleksander Ślęzak, Mieszko Lorenc, Jowin Radziński – Damian Nowacki, Artur Sójka (88, Adrian Czypicki), Piotr Gryszkiewicz (68, Błażej Radwanek) – Jakub Romanowicz (46, Jędrzej Zając), Łukasz Dynel, Piotr Janczukowicz (72, Dariusz Gmosiński). Trener: Marcin Matysiak.
  • Mamry Giżycko:  Maciej Woźniak – Szymon Łapiński, Arkadiusz Mroczkowski, Krystian Wiszniewski (46, Adrian Ratajczyk), Michał Świderski, Rafał Raiński (78, Mariusz Rutkowski), Mariusz Bucio (28′ Paweł Drażba), Mateusz Skonieczka (46, Ramiro Co Fabio), Łukasz Broź, Eduard Serbul. Trener: Przemysław Łapiński.