Remis na śniegu. ŁKS II Łódź – Escola Varsovia 1:1

Remis na śniegu. ŁKS II Łódź – Escola Varsovia 1:1

W czwartym rozegranym znów w zimowej aurze sparingu rezerwy ŁKS-u zremisowały 1:1 z Escolą Varsovia. Jedyną bramkę dla podopiecznych Marcina Matysiaka i Pawła Drechslera zdobył Dariusz Gmosiński.

Sparing z Escolą Varsovią zakończył pierwszą część okresu przygotowawczego lidera IV ligi grupy łódzkiej. W środę łodzianie zmierzyli się z warszawiakami przy ul. Minerskiej. Niska temperatura i ciągle padający śnieg sprawiły, że obu drużynom ciężko było poruszać się po boisku. Cieszy zatem, że żaden z piłkarzy nie musiał opuścić boiska z powodu kontuzji.

Jako pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze. Dokładną centrę z rzutu wolnego sprytnym strzałem na bramkę zamienił Dariusz Gmosiński. Napastnik rezerw ŁKS-u wyskoczył zza obrońców tuż przed szykującym się do interwencji bramkarzem gości i lekkim dotknięciem piłki zdołał go zmylić.

Pod koniec pierwszej połowy Escola doprowadziła do wyrównania. Kombinacyjna akcja zakończyła się podaniem prostopadłym pomiędzy stoperów ŁKS-u II. Napastnik gości ubiegł interweniującego Mieszko Lorenca i w sytuacji sam na sam pokonał Michała Kota.

W drugiej połowie żadna z drużyn nie zdobyła już bramki. Coraz bardziej dawała się we znaki pogoda, przez co spadło tempo, a gracze przede wszystkim skupili się na tym, by uniknąć niepotrzebnych kontuzji.

– Był to nasz czwarty mecz kontrolny tej zimy. Do tej pory graliśmy z drużynami trzecioligowymi, a dzisiaj przyszło nam zagrać z przedstawicielem IV ligi mazowieckiej – Escolą Varsovia. Drużyna przeciwna postawiła trudne warunki. W trakcie meczu widać było ogromną determinację i zaangażowanie zawodników, co spowodowało także naszą zdwojoną determinację. Popełniliśmy kilka błędów zarówno w ofensywie jak i w defensywie, nad którymi będziemy musieli popracować w zbliżających się tygodniach – podsumował występ Marcin Matysiak.

Teraz Eełkaesiacy dostaną cztery dni wolnego, a od poniedziałku wrócą do przygotowań. Zespół Marcina Matysiaka i Pawła Drechslera przed ligą rozegra jeszcze trzy sparingi – jeden z trzecioligowcem (MKS Kutno) i dwa z przedstawicielami czwartej ligi (Włókniarz Zelów i Wisła II Płock).

Mecz sparingowy / ŁKS II Łódź – Escola Varsovia 1:1 (1:1)

• Bramki: 1:0 Dariusz Gmosiński (31), 1:1 (42)
  • Skład ŁKS II: Kot (65, Zareda) – Tazbir (46, Bąkowicz), Ślęzak, Lorenc, Koprowski (46, Coulibaly) – Lambrecht (46, Sójka), Czypicki (46, Górecki), Lipień (65, Jakubczak), Piela (60, Piotrowski), Gmosiński (65, Tazbir), Karlikowski (46, Król). Trenerzy: Marcin Matysiak, Paweł Drechsler.