Aktualności

#Ekstrapomoc i ŁKS dla podopiecznych Fundacji Kolorowy Świat

0
12 / 04 / 2024

ŁKS bierze udział w czwartym sezonie akcji #EkstraPomoc, w ramach której, wraz z pomocą całej ełkaesiackiej społeczności wspiera podopiecznych Fundacji Kolorowy Świat.

W tym celu wraz z organizatorem akcji założyliśmy specjalną skarbonkę, podpiętą pod zbiórkę naszego podopiecznego. Za pomocą tej skarbonki, będziemy Was zachęcać do przekazania darowizny. Każda przekazana darowizna na Skarbonkę klubową, zasili konto zbiórki Fundacji Kolorowy Świat. Każde zebrane 10 tys. złotych to miesiąc bezpłatnej rehabilitacji dla wcześniaków pod okiem specjalistów z fundacji.

Gorąco zachęcamy – dołączcie do nas, a już wkrótce zaproponujemy szereg atrakcyjnych wydarzeń i aktywności w sieci, za pomocą których spróbujemy uzbierać jak największą sumę. Wśród nich znajdą się m.in. charytatywny LIVE, lekcja WF-u z piłkarzami i akcje organizowane na meczach ligowych.


Kogo wspieramy?

Fundacja Kolorowy Świat powstała z myślą o dzieciach, które wymagają więcej – uwagi, czasu, wsparcia, nadziei. Od ponad 20 lat towarzyszy jej misja kompleksowego wsparcia dzieci z niepełnosprawnościami. Fundacja zapewnia im niezbędną do życia rehabilitację, prowadzoną przez wykwalifikowanych specjalistów i wykorzystującą najnowocześniejszy sprzęt. W ramach Kolorowego Przedszkola i Szkoły dba o ich edukację, dopasowując poziom kształcenia do indywidualnych możliwości. Pomaga im oswoić niepełnosprawność i gwarantuje niezbędne wsparcie psychologiczne. Spełnia ich marzenia i kolorujemy codzienność. Tworzy świat, w którym nie czują się inni. Udowadniają, że mogą robić wszystko to, co ich pełnosprawni rówieśnicy. Tylko czasem potrzebują więcej czasu lub pomocy z zewnątrz. Fundacja Kolorowy Świat robi wszystko, aby jak najlepiej przygotować dzieciaki z niepełnosprawnościami do samodzielnego życia w przyszłości.

Fundacja Kolorowy Świat w skrócie to:

  • Otulinka – ośrodek dla wcześniaków, w którym maluszki urodzone przed czasem otrzymują specjalistyczną pomoc w postaci diagnozy, wyboru najlepszej ścieżki terapii i jej konsekwentne prowadzenie;
  • Przedszkole i Kolorowa Szkoła, w których oprócz specjalnie dobranych zajęć edukacyjnych, zapewnia się podopiecznym także specjalistyczną i kompleksową opiekę terapeutyczną;
  • Kolorowy Ośrodek, w którym specjaliści codziennie walczą o coraz większą sprawność fizyczną i lepsze funkcje poznawcze u dzieci z niepełnosprawnościami;
  • uśmiechnięci, wykwalifikowani i zaangażowani ludzie, którzy ją tworzą.

Pomagamy i małym, i dużym. Najmniejsi podopieczni to Otulinkowe wcześniaki, które z pomocą specjalistów mogą rosnąć i rozwijać się prawidłowo.

Kluby PKO Bank Polski Ekstraklasy łączą siły, żeby nieść wsparcie charytatywne podopiecznym Siepomaga.pl. Na boisku sportowa rywalizacja, na Siepomaga.pl pełna współpraca. Głównym celem projektu jest wsparcie podopiecznych, których wybierają kluby PKO Bank Polski Ekstraklasy. W naszym przypadku to wsparcie jest tutaj bardzo konkretne, bo razem możemy zapewnić rehabilitację wcześniaków i specjalistyczne wsparcie dla dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym.Sponsorzy główni

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny