Dominik Jarosz managerem działu skautingu ŁKS

04 / 04 / 2024

Managerem Działu Skautingu Łódzkiego Klubu Sportowego został Dominik Jarosz, który w przeszłości pracował z powodzeniem m.in. w Legii Warszawa, Lechu Poznań i Rakowie Częstochowa.

Dominik Jarosz ma wykształcenie trenerskie, a w skautingu pracuje od wielu lat. Swoje bogate doświadczenie zbierał zarówno w Polsce, jak i za granicami naszego kraju, poza tym odbył liczne staże trenerskie (np. Athletic Bilbao, Hannover 96, Aston Villa, Middlesbrough, Fulham czy Real Sociedad).

Pracował w Polskim Związku Piłki Nożnej, Legii Warszawa, szkockim Dundee United i akademii piłkarskiej Lecha Poznań, gdzie jako szef rekrutacji odpowiadał m.in. za poszukiwanie młodych talentów i tworzenie projektu ewolucji skautingu młodzieżowego. Ostatnio był skautem piłkarskim w Rakowie Częstochowa. Teraz rozpoczyna pracę w Łódzkim Klubie Sportowym.

– Skauting i rekrutacja będą dotyczyły trzech zespołów i współpracy z akademią piłkarską. Spektrum działań w ŁKS-ie jest więc bardzo szerokie – mówi Manager Działu Skautingu naszego klubu. – Dlaczego ŁKS? To unikatowy projekt w skali kraju, biorąc pod uwagę trzy zespoły seniorskie, z czego wiele osób może nie zdawać sobie sprawy. To też idealne miejsce do kreowania ścieżek rozwoju piłkarzy, zwłaszcza tych młodych. Drugi argument to osoba Roberta Grafa. Znam go wiele lat, znam jego wysokie standardy i etos pracy. Rozumiemy się wręcz intuicyjnie. Jest gwarantem rozwoju tego projektu – dodaje Dominik Jarosz.