Drużyna

Levent Gülen w ŁKS

24.08.2023

24.08.2023

Levent Gülen w ŁKS

Jeszcze jeden nowy na pokładzie! ŁKS podpisał kontrakt z Leventem Gülenem, doświadczonym obrońcą, w przeszłości młodzieżowym reprezentantem Szwajcarii.

Wychowanek Grasshopper Club Zürich w barwach swojego macierzystego klubu występował w lidze szwajcarskiej zarówno w pierwszej drużynie, jak i w zespole rezerw, poza tym reprezentował barwy tureckich drużyn Kayserispor Kulübü i Ankaraspor Kulübü, FC Vaduz z Liechtensteinu (zdobył z nim krajowy puchar) i greckiego Vólos NPS.

W 2022 roku pojawił się w Polsce, gdzie przez cały sezon był podstawowym obrońcą Miedzi Legnica. W PKO BP Ekstraklasie w ubiegłych rozgrywkach zaliczył 27 spotkań z czego aż 26 w podstawowym składzie. Mierzący 186 cm zawodnik ma w swoim piłkarskim życiorysie także występy w młodzieżowych reprezentacjach Szwajcarii we wszystkich kategoriach wiekowych od U-15 do U-21.

Szwajcarski obrońca tureckiego pochodzenia znany jest z szybkości, dynamiki i boiskowej zawziętości, do tego, co podkreślali jego byli szkoleniowcy, potrafi poradzić sobie w różnych ustawieniach taktycznych. ŁKS związał się z Leventem Gülenem rocznym kontraktem z opcją przedłużenia umowy o kolejny rok.