Aktualności

Korona pokonana na tydzień przed inauguracją

28
14 / 07 / 2019

W ostatnim meczu kontrolnym przed startem rozgrywek PKO Ekstraklasy piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego pewnie pokonali Koronę Kielce 3:0.

Podopieczni trenera Kazimierza Moskala bardzo dobrze rozpoczęli sobotni pojedynek. Od samego początku przewaga „Rycerzy Wiosny” nie podlegała dyskusji. W 9. minucie przypieczętował ją Jan Sobociński. Wychowanek ŁKS-u wykorzystał świetne dośrodkowanie z rzutu rożnego Patryka Bryły i głową skierował piłkę do bramki. Ełkaesiacy mieli jeszcze okazje do podwyższenia rezultatu, ale ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem 1:0.

W drugą odsłonę pojedynku również lepiej weszli zawodnicy ŁKS-u, którzy częściej byli w posiadaniu piłki i starali się nią szybko operować. Drugi gol dla łodzian zdecydowanie wisiał w powietrzu, ale strzegący dostępu do bramki Korony Kielce Paweł Sokół spisywał się dobrze broniąc m.in. wyśmienity strzał z dystansu Bartłomieja Kalinkowskiego. Golkiper „złocisto-krwistych” nie miał zbyt wiele do powiedzenia w 68. minucie, kiedy po świetnej akcji Daniego Ramireza i Dragoljuba Srnicia napastnik „biało-czerwono-białych” Rafał Kujawa dopełnił tylko formalności. Trzecia bramki dla ełkaesiaków to kopia trafienia z ostatniego pojedynku kontrolnego z Kotwicą Kołobrzeg. Centra młodego Adama Ratajczyka z rzutu rożnego i pewne uderzenie głową Maksymiliana Rozwandowicza.

W próbie generalnej przed pojedynkiem 1. kolejki sezonu 2019/2020 z Lechią Gdańsk podopieczni trenera Kazimierza Moskala spisali się bez zarzutu. Teraz przed drużyną pięć dni przygotowań do piątkowego spotkania z trzecią drużyną minionego sezonu.


Sparing: ŁKS Łódź – Korona Kielce 3:0 (1:0)

  • Bramki: Jan Sobociński 9’, Rafał Kujawa 68’, Maksymilian Rozwandowicz 74’
  • Żółte kartki: Kalinkowski – Márquez, Gardawski

Składy:

  • ŁKS: 25. Michał Kołba (63’; 33. Dominik Budzyński) – 21. Jan Grzesik (69’; 4. Artur Bogusz), 2. Jan Sobociński (78’; 5. Maciej Dampc), 29. Maksymilian Rozwandowicz (78’; 24. Kamil Juraszek), 3. Adrian Klimczak (78’; 8. Kamil Rozmus) – 7. Patryk Bryła (63’; 16. Adam Ratajczyk), 28. Łukasz Piątek (63’; 17. Dragoljub Srnić), 23. Bartłomiej Kalinkowski, 6. Maciej Wolski (69’; 19. Michał Trąbka), 11. Dani Ramírez – 22. Łukasz Sekulski (63’; 88. Rafał Kujawa)
  • Korona: 1. Paweł Sokół – 11. Michael Gardawski, 5. Adnan Kovačević, 33. Iván Márquez (87’; 4. Themistoklís Tzimópoulos), 19. Daniel Dziwniel (68’; 21. Łukasz Kosakiewicz), 14. Jakub Żubrowski (81’; 20. Oskar Sewerzyński), 8. Ognjen Gnjatić (46’; 37. Rodrigo Zalazar), 7. Marcin Cebula (81’; 89. Matej Pučko), 18. Erik Pačinda (68’; 10. Ivan Jukić), 91. Wato Arweladze (46’; 9. Michal Papadopulos), 31. Uroš Đuranović (87’; 16. Mateusz Sowiński)


Sponsorzy główni

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny