Klub

Na ostatniej prostej! Konferencja ws. zakończenia budowy stadionu Króla

11.04.2022

11.04.2022

Na ostatniej prostej! Konferencja ws. zakończenia budowy stadionu Króla

– Jesteśmy przed czasem. Łódzki Klub Sportowy może stać się gospodarzem obiektu – powiedziała Agnieszka Kowalewska-Wojcik w trakcie poniedziałkowej konferencji prasowej, w której poza dyrektorką Zarządu Inwestycji Miejskich w Łodzi uczestniczyli przedstawiciel firmy Mirbud Marek Rosa i Tomasz Salski. Właściciel ŁKS-u zaprezentował specjalny pakiet dla kibiców i zdradził, że od środy zaczną się pojawiać informacje dotyczące programu zaplanowanego na 22 kwietnia otwarcia stadionu Króla.

W poniedziałek odbyła się konferencja prasowa poświęcona zakończeniu budowy Stadionu Miejskiego im. Władysława Króla. Z przedstawicielami mediów spotkali się dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich w Łodzi Agnieszka Kowalewska-Wojcik, kierownik kontraktu firmy Mirbud, Marek Rosa oraz właściciel ŁKS-u, Tomasz Salski.

– Jesteśmy przed czasem. Mamy zbudowane trzy trybuny. Łódzki Klub Sportowy może stać się gospodarzem obiektu. To inwestycja za 129 mln zł. Dziś już mamy pozwolenie Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, policji, sanepidu, a na ostatniej prostej jesteśmy z pozwoleniem od straży pożarnej – powiedziała dyrektor ZIM, Agnieszka Kowalewska-Wojcik, przy okazji chwaląc za tempo realizacji wykonawcę inwestycji, czyli firmę Mirbud.

Właściciel ŁKS-u Tomasz Salski zaprezentował specjalny pakiet dla kibiców składający się z okolicznościowej koszulki, szalika i pamiątkowego biletu. To oczywiście dopiero początek zapowiedzi tego wszystkiego, co wydarzy się w al. Unii już 22 kwietnia. Od środy na łamach naszej strony i klubowych profilach na portalach społecznościowych zaczną pojawiać się informacje dotyczące m.in. szczegółowego programu zbliżającego się wielkimi krokami wydarzenia.

– Dziękuję za to, że cała inwestycja przebiegła sprawnie. Nie ukrywam, po cichu liczyliśmy, że w tym sezonie uda się rozegrać mecze przy czterech trybunach. To duży sukces, bo chyba nie wszystkie inwestycje miejsce realizowane są przed czasem, a ta konkretna była trudna, biorąc pod uwagę chociażby liczbę niezbędnych pozwoleń, które należało uzyskać. Jestem pewny, że termin otwarcia 22 kwietnia nie jest zagrożony – powiedział szef naszego klubu, a Marek Rosa z firmy Mirbud dodał: – Wszystkie prace zakończyliśmy. Uzyskaliśmy potrzebne pozwolenia. Obecnie usuwamy drobne usterki. I czekamy na ostatni odbiór od straży pożarnej – wyjaśnił kierownik kontraktu firmy Mirbud.

Przypominamy, że cały czas trwa sprzedaż wejściówek na wielki mecz otwarcia stadionu Króla. Wydarzenie odbędzie się 22 kwietnia. Przygotowaliśmy atrakcyjne pakiety oraz mini karnety (TUTAJ).