Komunikat dot. decyzji Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN

27 / 01 / 2022

W czwartek odbyło się posiedzenie Komisji ds. Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej, w trakcie którego na ŁKS Łódź nałożono środek kontroli w postaci m.in. kary finansowej i zakazu transferów do końca bieżącego sezonu.

W związku z problemami, o których wspominaliśmy już wcześniej w oficjalnym komunikacie opublikowanym na łamach oficjalnej strony klubu, liczyliśmy się z ewentualnością podjęcia przez Komisję podobnej decyzji, co za tym idzie, opracowując wdrażany plan naprawczy uwzględniliśmy również wspomnianą karę finansową.

Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN w trakcie czwartkowego posiedzenia nałożyła na klub środek kontroli w postaci: obowiązku zapłaty 20 tys. zł, zakazu transferów definitywnych i czasowych płatnych, w tym z opcją wykupu zawodnika do końca sezonu 2021/2022 oraz ograniczenia wynagrodzenia nowozatrudnionych zawodników i nadała tym decyzjom rygor natychmiastowej wykonalności.

Podjęte przez klub działania, o których poinformujemy w najbliższych dniach, pozwoliły uregulować zobowiązania, ale jak czytamy w uzasadnieniu decyzji  – rzeczone zobowiązania zostały spłacone po dacie 30 listopada 2021 roku, w którym zgodnie z Podręcznikiem Licencyjnym rozpoczyna się Sezon Licencyjny, co za tym idzie klub w takim przypadku podlegał sankcjom określonym w Podręczniku Licencyjnym.

Oczywiście zdajemy sobie sprawę z powagi sytuacji, tym bardziej że w jej wyniku ucierpiał wizerunek klubu, lecz i pragniemy zapewnić wszystkich sympatyków Łódzkiego Klubu Sportowego, że wspomniane kary, podobnie jak powody ich nałożenia, są i w tym przypadku skutkiem nie nowych, a podjętych w przeszłości decyzji. Zadaniem rzeczonego planu naprawczego będzie skorygowanie dotychczasowych metod działania i zrealizowanie celów, które pomogą uzyskać środki zabezpieczające klub przed podobnymi sytuacjami w przyszłości.