Kolejny zawodnik z Akademii ŁKS trenuje z pierwszym zespołem

19 / 02 / 2020

17-letni pomocnik Tomasz Górecki jest kolejnym zawodnikiem drugiej drużyny ŁKS-u, który dostał szansę treningów w ekipie prowadzonej przez Kazimierza Moskala.

Urodzony 1 czerwca 2002 roku zawodnik najczęściej na boisku występuje jako „ósemka” bądź „dziesiątka”. Mieszkający na co dzień na Retkini nastolatek do Akademii ŁKS dołączył trzy lata temu, wcześniej przez kilka sezonów pobierał piłkarskie szlify w akademii WNS Łódź. – Cieszę się, że kolejny młody zawodnik w tym sezonie dostaje szansę sprawdzenia się w pierwszym zespole. Dla każdego z nich jest to bezcenne doświadczenie – przyznaje Paweł Drechsler, trener ŁKS II. – Tomek to zawodnik bardzo kreatywny, który świetnie czuje się z piłką przy nodze. Potrafi też obsłużyć partnerów otwierającym drogę do bramki podaniem – dodaje.

Myślę, że wartym podkreślenia jest to, iż zarówno Tomek Górecki, jak i Kuba Piela, który przez blisko dwa miesiące trenował z drużyną, to zawodnicy, którzy mieszkają bardzo blisko stadionu, więc są to chłopcy stąd. Cała ełkaesiacka społeczność bardzo czeka na takich wychowanków Akademii ŁKS – zaznacza Drechsler.

fot. Lens Strong