Pomóżmy Liliance wygrać z chorobą!

07 / 02 / 2020

Jeszcze w połowie stycznia Lilianka Błasik była beztroską, pełną energii dziewczynką z mnóstwem marzeń w swojej niespełna ośmioletniej główce. Dzisiaj ta zawsze uśmiechnięta uczennica Szkoły Gortata ma tylko jedno marzenie – wygrać ze śmiertelnie niebezpieczną chorobą. A każdy z nas powinien jej w tym jak najszybciej pomóc!

Diagnoza lekarzy jest nieubłagana: guz pnia mózgu. Początkowe rokowania były bezlitosne, bo mówiły o tym, iż dziewczynce zostało maksymalnie pół roku życia. Na szczęście okazało się, że dla Lilianki jest szansa na powrót do normalności. Dziewczynka została bowiem zakwalifikowana do eksperymentalnego leczenia, które odbywa się w Szwajcarii. Im wcześniej się ono zacznie, tym lepiej, ale na przeszkodzie stoi fakt, iż pierwsze pół roku kuracji to koszt około 110 tysięcy franków szwajcarskich (prawie 440 tysięcy złotych), a potem każdy miesiąc to kolejne 9 tysięcy franków szwajcarskich (36 tysięcy złotych) plus koszty podróży i pobytów w Szwajcarii.

Zrozpaczonych rodziców Lili nie stać na taki wydatek, dlatego proszą o wsparcie nawet w symbolicznej postaci, aby w ciągu miesiąca uzbierać potrzebną kwotę. Pomóc dziewczynce w walce z rozległym glejakiem pnia mózgu można klikając w poniższy link, za pośrednictwem którego można dokonać dowolnej wpłaty. Tam też można zapoznać się ze szczegółową historią choroby.

Nie bądź obojętny na krzywdę Lilianki i wesprzyj ją w jak najszybszym powrocie do zdrowia. Liczy się każda złotówka!