Klub przedłużył umowę z Janem Sobocińskim

Klub

Klub przedłużył umowę z Janem Sobocińskim

09.06.2018

09.06.2018

Klub przedłużył umowę z 19-letnim Janem Sobocińskim. Stoper obdarzony bardzo dobrymi warunkami fizycznymi powraca do klubu po półrocznym wypożyczeniu. 

Jan Sobociński to jeden z najzdolniejszych młodych piłkarzy ŁKS-u, który zimą został wypożyczony do Gryfa Wejherowo, gdzie zaliczył bardzo udaną rundę wiosenną. W rewelacyjnie spisującej się w tej rundzie drużynie z Kaszub młody obrońca rozegrał aż trzynaście ligowych spotkań, wszystkie w pełnym wymiarze czasowym, zdobył też jedną bramkę walnie przyczyniając się do znakomitego bilansu Gryfa i utrzymania tej drużyny w drugiej lidze.

Wysoki obrońca dołączył do pierwszej drużyny w 2016 roku. Janek był wyróżniającą się postacią w Centralnej Lidze Juniorów i mentalnym liderem. Atutem w nadchodzącej pierwszoligowej kampanii może być jego status młodzieżowca. Wraz z przyjściem nowego trenera zawodnik dostanie szansę się zaprezentować i będzie na pewno godnym konkurentem w walce o wyjściową jedenastkę dla pozostałych stoperów.

Umowa, która obowiązywała do czerwca 2019 roku została przedłużona przez klub o kolejny rok, czyli do końca sezonu 2019/20.

Janowi życzymy zdrowia i wielu wspaniałych spotkań rozegranych z przeplatanką na piersi w przyszłym sezonie na boiskach pierwszej ligi.