Drużyna

Kelechukwu Ibe-Torti dłużej w ŁKS

03.02.2022

03.02.2022

Kelechukwu Ibe-Torti dłużej w ŁKS

fot. Radosław Jóźwiak / Cyfrasport

ŁKS przedłużył umowę z Kelechukwu Ibe-Torti. Nowy kontrakt zawodnika obowiązuje do końca czerwca 2025 roku.

Kelechukwu Ebenezer Ibe-Torti rozpoczynał przygodę z futbolem w Escoli Varsovia, gdzie należał do wyróżniających się zawodników. W sezonie 2019/20 rozegrał szesnaście meczów w Centralnej Lidze Juniorów U-19, strzelił trzy gole, a niedługo po tym związał się trzyletnią umową z Łódzkim Klubem Sportowym. Po przeprowadzce do Łodzi urodzony w Nigerii piłkarz rozpoczął starania o polskie obywatelstwo, które kilka miesięcy temu zakończyły się powodzeniem.

Kelechukwu Ibe-Torti: – Cieszę się, że ŁKS przedłużył ze mną kontrakt. Czuję się tutaj bardzo dobrze przyjęty. Czuję się, że jest jak w rodzinie. Dostaję wsparcie od kolegów z drużyny. Cieszę się, że mogę z nimi grać i trenować. Liczę na więcej bramek i asyst, bo jako ofensywny zawodnik muszę tego od siebie wymagać. Cele indywidualne? Zawsze takie same – być coraz lepszym i poprawiać swoje błędy boiskowe i taktyczne. A jeśli chodzi o cel drużynowy, to chyba wszyscy wiemy.

Popularny „Kelly” rozegrał dotąd trzynaście pierwszoligowych meczów w barwach ŁKS-u oraz trzy spotkania w rozgrywkach Fortuna Pucharu Polski, w których zdobył jedną bramkę, poza tym w poprzednim sezonie przyczynił się do awansu rezerw naszego klubu do trzeciej ligi, a i wystąpił w finale wojewódzkiego Pucharu Polski.

ŁKS przedłużył umowę z Kelechukwu Ebenezerem Ibe-Torti. Nowy kontrakt utalentowanego pomocnika obowiązuje do 30 czerwca 2025 roku. Obecnie 20-letni zawodnik (spełnia status młodzieżowca) przebywa z pierwszą drużyną na zgrupowaniu w tureckim Side.