Drużyna

Jan Sobociński w szerokiej kadrze na mistrzostwa świata do lat 20

01.04.2019

01.04.2019

Jan Sobociński w szerokiej kadrze na mistrzostwa świata do lat 20

Jacek Magiera, czyli selekcjoner reprezentacji Polski do lat 20, ogłosił szeroką kadrę, z której 13 maja wybierze 21 zawodników  na rozpoczynający się dwa dni później mundial w tej kategorii wiekowej. Wśród wybrańców 42-letniego trenera nie zabrakło obrońcy Łódzkiego Klubu Sportowego – Jana Sobocińskiego.


Poniżej pełna lista powołanych:

  • Bramkarze: Marcin Bułka (Chelsea Londyn, Anglia), Radosław Majecki (Legia Warszawa), Cezary Miszta (Legia Warszawa), Miłosz Mleczko (Puszcza Niepołomice), Karol Niemczycki (NAC Breda);
  • Obrońcy: Jakub Bednarczyk (FC Sankt Pauli, Niemcy), Łukasz Bejger (Manchester United, Anglia), Adam Chrzanowski (Wigry Suwałki), Marcin Grabowski (Wisła Kraków), Adrian Gryszkiewicz (Górnik Zabrze), Jakub Kiwior (FK Železiarne Podbrezová, Słowacja), Kacper Michalski (Górnik Zabrze), Maik Nawrocki (Werder Brema, Niemcy), Michał Ozga (Jagiellonia Białystok), Oskar Repka (Chrobry Głogów), Jan Sobociński (ŁKS Łódź), Serafin Szota (Odra Opole), Sebastian Walukiewicz (Pogoń Szczecin);
  • Pomocnicy: Mateusz Bogusz (Leeds United, Anglia), Marco Drawz (Hamburger SV, Niemcy), Riccardo Grym (Wisła Płock), Konrad Gutowski (Widzew Łódź), Radosław Kanach (Sandecja Nowy Sącz), Tymoteusz Klupś (Lech Poznań), David Kopacz (VfB Stuttgart, Niemcy), Kacper Kostorz (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Kacper Kozłowski (Pogoń Szczecin), Mikołaj Kwietniewski (Bytovia Bytów), Adrian Łyszczarz (GKS Katowice), Tomasz Makowski (Lechia Gdańsk), Jakub Moder (Odra Opole), Damian Pawłowski (Wigry Suwałki), Tymoteusz Puchacz (GKS Katowice), Michał Skóraś (Bruk-Bet Termalica Nieciecza), Bartosz Slisz (Zagłębie Lubin), Mateusz Sopoćko (Lechia Gdańsk), Adrian Stanilewicz (Bayer Leverkusen, Niemcy), Kacper Tabiś (GKS Katowice), Nicola Zalewski (AS Roma, Włochy), Marcel Zylla (Bayern Monachium, Niemcy);
  • Napastnicy: Adrian Benedyczak (Pogoń Szczecin), Sebastian Bergier (Wigry Suwałki), Bartosz Bida (Wigry Suwałki), Michał Góral (Stomil Olsztyn), Dawid Kurminowski (MŠK Žilina, Słowacja), Filip Marchwiński (Lech Poznań), Dominik Sokół (Radomiak Radom), Dominik Steczyk (1.FC Nürnberg, Niemcy), Sebastian Strózik (Cracovia), Mateusz Żukowski (Lechia Gdańsk).

Przypomnijmy, w fazie grupowej turnieju Polacy zagrają kolejno z Kolumbią, Tahiti i Senegalem.