Jan Sobociński i Piotr Pyrdoł powołani do reprezentacji Polski U20

05 / 11 / 2018

Jacek Magiera ogłosił kadrę na mecz Elite League U-21 przeciwko Portugalii (15 listopada o godzinie 18:00 w Faro) oraz towarzyskie spotkanie z Ukrainą (19 listopada o godzinie 19:00 w Bielsku-Białej). Tym razem wśród wybrańców selekcjonera reprezentacji Polski do lat 20 znalazło się aż dwóch ełkaesiaków: Jan Sobociński oraz Piotr Pyrdoł.

O ile Jan Sobociński był już regularnie powoływany na poprzednie zgrupowania kadry do lat 20, o tyle dla Piotra Pyrdoła będzie to okazja do debiutu w tej drużynie.  – Wiedziałem, że trener Jacek Magiera oglądał na żywo nasz sobotni mecz z Odrą Opole, ale nie zastanawiałem się, czy ta wizyta może zaowocować również powołaniem dla mnie. Jest mi bardzo miło, że selekcjoner dostrzegł moją grę i zrobię, co w mojej mocy, aby wykorzystać otrzymaną od niego szansę – nie kryje młody pomocnik ŁKS-u.

– Teraz nie pozostaje mi nic innego, jak tylko w sobotnim meczu z Chrobrym Głogów, o ile oczywiście zagram, potwierdzić swoją postawą na boisku słuszność decyzji o powołaniu mnie do drużyny narodowej. Na razie skupiam się jedynie na tym spotkaniu – dodaje Pyrdoł. – Czy będzie lekka trema przed rozpoczęciem zgrupowania? Raczej nie, bo nie jadę przecież samemu. Janek Sobociński zna już tam wszystkich i z pewnością jego obecność ułatwi mi aklimatyzację.

Oprócz dwójki ełkaesiaków, powołania do reprezentacji do lat 20 otrzymali także:

Jakub Bednarczyk (Bayer 04 Leverkusen, Niemcy), Adrian Stanilewicz (Bayer 04 Leverkusen, Niemcy), Marcel Zylla (Bayern Monachium, Niemcy), Sebastian Strózik (Cracovia), Marcin Bułka (Chelsea Londyn, Anglia), Adrian Łyszczarz (GKS Katowice), Tymoteusz Puchacz (GKS Katowice), Adam Chrzanowski (Lechia Gdańsk), Tomasz Makowski (Lechia Gdańsk), Radosław Majecki (Legia Warszawa), Karol Niemczycki (NAC Breda, Holandia), Dominik Steczyk (FC Nürnberg, Niemcy), Serafin Szota (Odra Opole), Jakub Moder (Odra Opole), Kacper Kostorz (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Sebastian Walukiewicz (Pogoń Szczecin), Miłosz Mleczko (Puszcza Niepołomice), Radosław Kanach (Sandecja Nowy Sącz), David Kopacz (VfB Stuttgart, Niemcy), Bartosz Slisz (Zagłębie Lubin).

Warto zwrócić uwagę, że obok ŁKS-u dwójką reprezentantów na listopadowe mecze mogą pochwalić się jeszcze tylko: GKS Katowice, Lechia Gdańsk, Odra Opole i Bayer 04 Leverkusen. Żaden klub nie ma obecnie więcej kadrowiczów w kategorii do lat 20 niż „Rycerze Wiosny”…