Jakub Romanowicz dłużej w ŁKS

28 / 07 / 2021

fot. Tadeusz Skwiot / Cyfrasport

ŁKS przedłużył umowę z Jakubem Romanowiczem. W środę 20-letni pomocnik złożył podpis na nowej umowie obowiązującej do końca czerwca 2022 roku z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

Wychowanek UKS SMS Łódź, który w przeszłości występował w juniorach Jagiellonii Białystok, a w swoim piłkarskim CV ma również pobyt w Pogoni Siedlce (w jej barwach rozegrał 16 meczów w drugiej lidze), nadal będzie zawodnikiem Łódzkiego Klubu Sportowego.

20-letni pomocnik w poprzednim sezonie był ważną postacią wówczas jeszcze czwartoligowych rezerw, które w imponującym stylu wywalczyły awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

Lewonożny piłkarz (występował zazwyczaj na prawej stronie pomocy) rozegrał w ŁKS II Łódź 25 meczów w lidze, zdobył 5 bramek i zanotował 7 asyst (do tego 3 mecze i 1 asysta w Okręgowym Pucharze Polski). Co więcej, jesienią ubiegłego roku Jakub Romanowicz zadebiutował w pierwszoligowym zespole, zaliczając kilkanaście minut w wyjazdowym spotkaniu ełkaesiaków z Arką Gdynia.

fot. Radosław Jóźwiak / Cyfrasport

Zawodnik, którego atutami są szybkość i boiskowa kreatywność nadal będzie reprezentował barwy naszego klubu. W środę ŁKS przedłużył umowę z piłkarzem. Nowy kontrakt obowiązuje do końca czerwca 2022 roku (z opcją przedłużenia o kolejny sezon).

– Chciałem zostać w ŁKS-ie i walczyć o miejsce w pierwszym zespole. W poprzednich rozgrywkach nie do końca się udało, ale przede mną nowy sezon. Dziś skupiam się na dobrych występach w trzeciej lidze. Bardzo chcę się nadal rozwijać, a ŁKS to miejsce, które tę szansę na rozwój daje bardzo dużą – powiedział Jakub Romanowicz. – Mam oczywiście swoje indywidualne cele i liczby, które chciałbym osiągnąć w drużynie rezerw, ale na razie zachowam je dla siebie. Najważniejsze, to przecież nadal ciężko pracować i skupiać się na każdym kolejnym meczu – dodał zawodnik.