Ivan Mihaljević w ŁKS

Ivan Mihaljević w ŁKS

Formację defensywną ŁKS-u w nowym sezonie wzmocni Ivan Mihaljević. Nasz klub związał się z Chorwatem dwuletnią umową z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

Nowy piłkarz Łódzkiego Klubu Sportowego urodził się w Monachium, a w przeszłości występował m.in. w młodzieżowych drużynach SpVgg Unterhaching, Holstein Kiel i Bayernu Monachium (m.in. w Lidze Młodzieżowej UEFA).

W futbolu seniorskim grał w TSV Steinbach Haiger i 1.FC Schweinfurt 05, a poprzedni sezon spędził na zapleczu austriackiej Bundesligi, reprezentując barwy SV Lafnitz. W rozgrywkach 2023/2024 zaliczył 25 ligowych spotkań i zdobył 2 gole. Na swoim koncie ma również debiut w młodzieżowej reprezentacji Chorwacji (U-19).

– ŁKS, jego stadion, zaplecze klubu i wizja przedstawiona przez klub zrobiły na mnie naprawdę dobre wrażenie. Bardzo chciałem znaleźć się w miejscu, w którym dostanę szansę i gdzie będę się mógł dalej rozwijać – powiedział nowy piłkarz ŁKS-u chwilę po związaniu się z naszym klubem.

Ivan Mihaljević ma 23 lata, dysponuje świetnymi warunkami fizycznymi (191 cm) i najczęściej występuje na pozycji środkowego obrońcy. Umowa Łódzkiego Klubu Sportowego z zawodnikiem obowiązuje do końca czerwca 2026 roku z opcją przedłużenia o kolejny sezon.