Klub

Inżynieryjny powrót do przeszłości

03.12.2019

03.12.2019

Inżynieryjny powrót do przeszłości

fot. Archiwum Jacka Bogusiaka

Postępujące prace nad rozbudową stadionu to znakomita okazja, aby… powspominać dawną infrastrukturę, którą dysponował Łódzki Klub Sportowy. Dlatego właśnie w sobotniej audycji sportowej Radia Łódź można było wysłuchać archiwalnych nagrań na ten temat. Dziś te unikatowe materiały udostępniamy na naszym portalu!

W miniony weekend redaktor Piotr Andrzejczak przypomniał między opowieści nieżyjącego już dyrektora Muzeum Sportu i Turystyki w Łodzi dra Andrzeja Bogusza o obiektach należących przed laty do ŁKS-u – w tym o boisku przy ul. Srebrzyńskiej 37. Opisane ponadto zostały kulisy przenosin na kompleks przy al. Unii 2. Nie zabrakło też anegdot związanych z tablicą świetlną na stadionie przy al. Unii 2, które „odświeżył” Andrzej Łuczak, czyli wieloletni elektryk pracujący w klubie.

Cały materiał można odsłuchać po kliknięciu w poniższy link:

Radiu Łódź, naszemu partnerowi medialnemu, dziękujemy za udostępnienie wspomnianych nagrań!