Aktualności

III liga: W środę starcie dwóch najskuteczniejszych

9
23 / 05 / 2023

Lider trzeciej ligi w środę zmierzy się na wyjeździe z Mławianką Mława w ramach 30. kolejki tych rozgrywek. Starcie dwóch najskuteczniejszych zespołów rozpocznie się o godz. 17.

Drużyna trenera Marcina Matysiaka zagra jutro z zespołem, który bardzo długo znajdował się w ścisłej czołówce trzeciej ligi i dopiero ostatnio zanotował serię słabszych wyników, co sprawiło, że po 29. seriach spotkań zespół z województwa mazowieckiego zajmuje 8. miejsce w tabeli z ośmiopunktową stratą do lidera. Na ligowe zwycięstwo gospodarze środowego spotkania czekają od 15 kwietnia, potem zaś w pięciu kolejkach Mławianka poniosła cztery porażki i zremisowała tylko jeden mecz.

Nikt oczywiście w łódzkim obozie nie lekceważy rywala, który na starcie z liderem z pewnością zmobilizuje wszystkie siły, tym bardziej że spotkanie rozegra przed własną publicznością. W pierwszym, rozegranym w Łodzi w październiku meczu ŁKS II Łódź wygrał 4:1 i teraz też kibice w Mławie nie powinni narzekać na nudę, w końcu na boisku zmierzą się dwie najskuteczniejsze drużyny ligi i zarazem jedyne, które przekroczyły barierę sześćdziesięciu zdobytych goli (ŁKS – 64 bramki, Mławianka – aż 69). Ze względu na kartki w łódzkim zespole zabraknie Mateusza Bąkowicza, czyli autora jedynego gola w poprzednim, zremisowanym 1:1 spotkaniu ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki.

Początek meczu 30. kolejki grupy I trzeciej ligi, w którym rezerwy ŁKS-u zmierzą się na wyjeździe z Mławianką Mława już jutro (tj. w środę 24 maja) o godz. 17. O tej samej porze, w środę i też na wyjeździe rozpocznie spotkanie z Sazanem Pęczniew druga drużyna rezerw – ŁKS III Łódź, czyli lider łódzkiej klasy okręgowej.Sponsorzy główni

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny