Aktualności

III liga: ŁKS II – Świt 1:1

7
21 / 05 / 2023

Fot. Lens Strong

Mecz na szczycie na remis. W 27. kolejce grupy I trzeciej ligi piłkarze rezerw ŁKS-u podzielili się punktami ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Na gola Mateusza Bąkowicza dla gospodarzy odpowiedział po przerwie Szymon Kuźma.

Stawka sobotniego starcia pierwszego przed tą kolejką w tabeli ŁKS II Łódź z wiceliderem z Nowego Dworu Mazowieckiego była bardzo duża, co być może miało wpływ na obraz gry zwłaszcza w dwóch pierwszych kwadransach widowiska. Dużo w tym fragmencie spotkania oglądaliśmy bowiem tzw. walki w środkowej strefie boiska, a nieco mniej działo się pod bramkami, co nie oznacza, że nie działo się nic.

Goście postraszyli  groźnym uderzeniem z dystansu, po którym piłka trafiła w słupek bramki strzeżonej przez Michała Kołbę, natomiast łodzianie odpowiedzieli kilkoma nieźle zapowiadającymi się akcjami aktywnego na prawym skrzydle Kelechukwu Ibe-Torti oraz szansą Jana Łabędzkiego. Wychowanek ŁKS-u strzelił z kilku metrów, jednak świetnie w bramce Świtu spisał się wypożyczony z naszego klubu bramkarz Michał Kot.

Gdy wydawało się, że do przerwy wynik nie ulegnie zmianie, Grzegorz Glapka zagrał do Mateusza Bąkowicza, a prawy defensor ŁKS-u kropnął z kilkunastu metrów, z okolicy prawego narożnika pola karnego. Po tym strzale futbolówka zatrzepotała w siatce bramki bezradnego w tym przypadku Michała Kota i łodzianie objęli przy Krańcowej prowadzenie. Cieszyliśmy się nim krótko, bo zaledwie trzy minuty. Tuż po wznowieniu gry w drugiej połowie goście przeprowadzili składną akcję, zaskoczyli defensywę ełkaesiaków prostopadłym podaniem i ustawiony kilka metrów od bramki Szymon Kuźma doprowadził do wyrównania.

Po stracie bramki przez kilkanaście minut graliśmy niemal wyłącznie na połowie przyjezdnych i był to jeden z najlepszych w wykonaniu łodzian okres gry w tym spotkaniu. Zabrakło kropki nad „i” w postaci gola, a kilka okazji mieliśmy. O szybsze bicie serca przyprawiał bramkarza Świtu zwłaszcza strzał z pola karnego Aleksandra Ślęzaka, w ostatniej chwili zablokowany przez jednego z jego obrońców oraz jeszcze jedna próba Mateusza Bąkowicza. Z kolei w końcówce i do nas uśmiechnęło się szczęście, gdy po uderzeniu na bramkę Michała Kołbę uratowała doświadczonego golkipera poprzeczka.

Piłkarze ŁKS II Łódź zremisowali ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki 1:1. Do końca rozgrywek pozostało pięć kolejek. W następnej serii spotkań podopieczni trenera Marcina Matysiaka zmierzą się na wyjeździe z Mławianką Mława.


29. kolejka III ligi (grupa I) / ŁKS II Łódź – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:1 (1:0)

  • Bramki: 1:0 Mateusz Bąkowicz (44), 1:1 Szymon Kuźma (48)
  • Sędzia: Piotr Idzik (WZPN)
  • ŁKS II: Michał Kołba – Mateusz Bąkowicz, Igor Lambrecht, Aleksander Ślęzak, Jowin Radziński (81, Jędrzej Zając), Bartosz Biel (77, Wiktor Kościuk), Jan Łabędzki (63, Ricardo Goncalves do Nascimento), Dawid Kort, Grzegorz Glapka (63, Jakub Romanowicz), Kelechukwu Ibe-Torti, Jakub Piotrowski (77, Łukasz Dynel). Trener: Marcin Matysiak.
  • Świt (wyjściowa jedenastka): Michał Kot – Sebastian Cuch, Szymon Kuźma, Arkadiusz Gajewski, Łukasz Buczkowski, Kamil Wiśniewski, Bartosz Michalik, Andrii Yampol, Antoni Bednarek, Piotr Basiuk, Arkadiusz Ciach. Trener: Michał Taras.


Sponsorzy główni

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny