III liga: W sobotę mecz na szczycie

III liga: W sobotę mecz na szczycie

W sobotę na boisku ośrodka treningowego Akademii ŁKS absolutny szlagier! W 29. kolejce grupy I trzeciej ligi prowadząca w tabeli druga drużyna Łódzkiego Klubu Sportowego zmierzy się z wiceliderem z Nowego Dworu Mazowieckiego. Początek meczu ze Świtem o godz. 13.

Zespół trenera Marcina Matysiaka czeka w sobotę jeden z najpoważniejszych sprawdzianów w tym sezonie. Nie może być inaczej, skoro tym razem lider zmierzy się z wiceliderem. Oba zespoły dzieli zaledwie punkt i chociaż ewentualne zwycięstwo jednej z drużyn jeszcze niczego jej nie zapewni (po tym spotkaniu do rozegrania pozostanie jeszcze pięć kolejek), stawka tego starcia jest naprawdę duża, co powinno być gwarantem ciekawego widowiska i dużych emocji.

Na ich brak zresztą rzadko tutaj narzekamy. Ełkaesiacy wygrali w tym roku wszystkie domowe spotkania (sześć meczów), po Mławiance Mława są najskuteczniejszym zespołem ligi (63 gole) i nie zaznali goryczy porażki przy Krańcowej aż od września 2022 roku, więc z pewnością lidera stać na rozegranie bardzo dobrych zawodów. W niedzielę szyki łodzianom spróbuje pokrzyżować zespół, który wygrał (wraz z trzema innymi drużynami) najwięcej wyjazdowych meczów (8), a w pięciu ostatnich kolejkach zdobył aż 13 punktów, tracąc przy tym tylko dwie bramki.

Żaden z naszych piłkarzy nie będzie w niedzielę pauzować ze względu na nadmiar żółtych kartek (taką karę odcierpiał już w ubiegłej kolejce Oskar Koprowski), podobnie zresztą jak w drużynie gości. Dodajmy, że w kadrze zespołu z Nowego Dworu Mazowieckiego znajduje się m.in. doskonale znany łódzkim kibicom Jewhen Radionow.

Początek meczu 29. kolejki grupy I trzeciej ligi, w którym rezerwy ŁKS-u zmierzą się ze Świtem już jutro (tj. w sobotę 20 maja) o godz. 13. Dwie godziny później (godz. 15) na boisku ośrodka treningowego Akademii ŁKS spotkanie z UKS SMS Łódź rozpocznie druga drużyna rezerw (ŁKS III Łódź przewodzi tabeli łódzkiej klasy okręgowej z siedmiopunktową przewagą nad drugą Stalą Głowno).

Organizacyjnie przed meczem rezerw ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki:

• Bilet wstępu na mecz ŁKS II Łódź ze Świtem kosztuje 10 zł (dla wszystkich) i zakupicie go przed wejściem na obiekt, przy bramie od strony ul. Minerskiej (płatność tylko gotówką). Do dyspozycji kibiców będzie 420 miejsc. Pierwszy gwizdek o godz. 13.

Wejście na obiekt – od strony ul. Minerskiej

• Dedykowane kibicom wejście na teren ośrodka treningowego Akademii ŁKS będzie znajdować się od strony ul. Minerskiej i tam też znajdziecie punkt sprzedaży biletów (wejście oraz punkt sprzedaży biletów otwarte od godz. 12.30). Mecz zostanie rozegrany na boisku nr 3.
  • Parking od strony ul. Minerskiej przeznaczony jest wyłącznie dla przedstawicieli mediów i drużyny, więc niestety na terenie obiektu nie ma parkingu dla kibiców. Przypominamy również, że na terenie obiektu obowiązuje bezwzględny zakaz wprowadzania zwierząt.