III liga: ŁKS II w sobotę walczy o awans. ŁKS III w środę fetuje awans

III liga: ŁKS II w sobotę walczy o awans. ŁKS III w środę fetuje awans

W 33. kolejce grupy I trzeciej ligi piłkarze rezerw ŁKS-u zmierzą się z Pilicą Białobrzegi. Prowadzący w tabeli łodzianie są bliscy celu, więc liczymy na Wasze wsparcie. Początek ostatniego domowego meczu drugiej drużyny Łódzkiego Klubu Sportowego w tym sezonie już w sobotę o godz. 12 na boisku Akademii ŁKS przy ul. Krańcowej.

Teoretycznie w grze o awans liczą się jeszcze cztery zespoły – poza prowadzącym w tabeli ŁKS II Łódź (62 pkt na koncie), także Legionovia Legionowo (61 pkt), Pogoń Grodzisk Mazowiecki (60 pkt) i Świt Nowy Dwór Mazowiecki (58 pkt). Przewaga łodzian jest minimalna, ale oznacza też, że wszystko jest w rękach (i nogach) podopiecznych trenera Marcina Matysiaka, tym bardziej że w najbliższej kolejce po meczu Pogoń – Świt prawdopodobnie odpadnie nam jeden konkurent do awansu.

Póki co łodzianie nie chcą spoglądać w tabelę (skąd my to znamy, prawda?) i skupiają się na rozegraniu kolejnego dobrego spotkania. W sobotę niepokonany u siebie od dziewięciu miesięcy lider zmierzy się na własnym boisku z Pilicą Białobrzegi (10. miejsce w tabeli), której nie grozi spadek i która notuje ostatnio dość… bezkompromisowe wyniki (zwycięstwa 6:0 nad Błonianką Błonie i 4:0 nad Concordią Elbląg oraz porażka 0:4 z Olimpią Zambrów).

W łódzkim zespole trwa mobilizacja i na szczęście żaden z naszych zawodników nie musi pauzować za żółte kartki (w tym także Aleksander Ślęzak, który w ostatnim, zremisowanym bezbramkowo spotkaniu z Wartą w Sieradz został ukarany dwoma żółtymi kartonikami i w konsekwencji także czerwoną). Dodajmy, że jesienią w Białobrzegach triumfowali 3:1 nasi piłkarze.

Ełkaesiacy są bliscy awansu, więc zespół trenera Marcina Matysiaka liczy na wsparcie kibiców. Warto tym bardziej że to ostatnia okazja, aby zobaczyć w akcji nasze rezerwy na własnym terenie. Początek meczu 33. kolejki grupy I trzeciej ligi, w którym rezerwy ŁKS-u zmierzą się na boisku Akademii ŁKS przy ul. Krańcowej z Pilicą Białobrzegi już jutro (tj. w sobotę 10 czerwca) o godz. 12.

W środę (tj. 14 czerwca, początek o godz. 18) na swoim boisku przy okazji spotkania z Włókniarzem Pabianice awans do czwartej ligi będzie fetowała druga drużyna rezerw. ŁKS III Łódź zapewnił już sobie promocję do wyżej klasy rozgrywkowej, czego raz jeszcze zespołowi trenerów Mariusza Zasady i Michała Zientarskiego gorąco gratulujemy.

Organizacyjnie przed meczem rezerw z Pilicą Białobrzegi:

• Bilet wstępu na mecz ŁKS II Łódź z Pilicą kosztuje 10 zł (dla wszystkich) i zakupicie go przed wejściem na obiekt, przy bramie od strony ul. Minerskiej (płatność tylko gotówką). Do dyspozycji kibiców będzie 420 miejsc. Pierwszy gwizdek o godz. 12.

Wejście na obiekt – od strony ul. Minerskiej

• Dedykowane kibicom wejście na teren ośrodka treningowego Akademii ŁKS będzie znajdować się od strony ul. Minerskiej i tam też znajdziecie punkt sprzedaży biletów (wejście oraz punkt sprzedaży biletów otwarte od godz. 11.30). Mecz zostanie rozegrany na boisku nr 3.
  • Parking od strony ul. Minerskiej przeznaczony jest wyłącznie dla przedstawicieli mediów i drużyny, więc niestety na terenie obiektu nie ma parkingu dla kibiców. Przypominamy również, że na terenie obiektu obowiązuje bezwzględny zakaz wprowadzania zwierząt.