Akademia

II liga: Inauguracja w Siedlcach

20.07.2023

20.07.2023

II liga: Inauguracja w Siedlcach

W piątek rozgrywki ligowe rozpoczyna nie tylko pierwsza drużyna Łódzkiego Klubu Sportowego, ale także zespół rezerw. Podopieczni Marcina Matysiaka zainaugurują drugoligowe zmagania wyjazdowym meczem z Pogonią Siedlce.

W poprzednim sezonie rezerwy ŁKS-u sprawiły niemałą niespodziankę awansując do drugiej ligi. Był czas na radość i świętowanie, później przyszedł czas na ciężką pracę i przygotowania, które podopieczni Marcina Matysiaka rozpoczęli 3 lipca. Przed rozpoczęciem nowych rozgrywek ełkaesiacy rozegrali trzy sparingi – z GKS-em Bełchatów (4:0), Pogonią Grodzisk Mazowiecki (1:4) i Baryczą Sułów (0:0). W zespole pojawiło się kilka nowych twarzy – m.in środkowi pomocnicy Yuya Camon i Jakub Pawłowski, ale także kilku zawodników, którzy w poprzednim sezonie byli częścią pierwszej drużyny biało-czerwono-białych. Teraz nadszedł czas na to, aby sprawdzić się na drugoligowym boisku.

Nasz piątkowy rywal ma za sobą lato pełne zmian. Przede wszystkim, stery Pogoni objął nowy trener, po tym, jak dobrze znany przy al. Unii Marek Saganowski został szkoleniowcem Wisły Płock. Teraz za wyniki siedlczan odpowiedzialny jest Marek Brzozowski. Czterdziestodwulatek w przeszłości był związany ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki i Escolą Varsovia, a ostatnie lata spędził w roli dyrektora akademii „Nafciarzy”. Doszło także do przetasowań w kadrze Pogoni, gdyż Siedlce opuściło aż dziesięciu zawodników, a dołączyło siedmiu nowych (w tym były zawodnik ŁKS-u, Piotr Pyrdoł).

Arbitrem głównym tego spotkania będzie Arkadiusz Nestorowicz. Na liniach wesprą go Radosław Wąsik i Przemysław Golonka, zaś rolę sędziego technicznego będzie pełnił Karol Iwanowicz

Pierwszy gwizdek piątkowego meczu Pogoni Siedlce z drugą drużyną Łódzkiego Klubu Sportowego o godz. 17. Transmisja tego spotkania dostępna będzie na platformie WP Pilot.