Gwiazdy zostały trenerami mentalnymi młodych sportowców

09 / 04 / 2020

Fundacja Marcina Gortata przyłączyła się do akcji Zostań w Domu i zachęca, aby wykorzystać ten czas w pożyteczny sposób. W ten sposób powstała Sports Mentality Academy – lekcje treningu mentalnego dla dzieci w wieku szkolnym (9-17 lat).

W rolę wykładowców, mentorów oraz doradców wcielają się gwiazdy sportu, które za pośrednictwem komunikatora indywidualnie rozmawiają z wybranym młodym zawodnikiem, który wyraził chęć wzięcia udziału w projekcie.

Jednym z pierwszych, który dowiedział mnóstwa ciekawostek o przygotowaniu mentalnym w sporcie, metodach treningowych i ćwiczeniach, był Oliwier Szkudlarek z Akademii ŁKS. Zawodnik z rocznika 2007 uciął sobie dłuuugą pogawędkę z bramkarzem reprezentacji Polski i West Ham Londyn – Łukaszem Fabiańskim.

Podobnych rozmów gwiazd sportu z młodymi sportowcami ma być łącznie 400. W rolę trenerów mentalnych wcielą się m.in.: Joanna Jędrzejczyk, Łukasz Fabiański, Mariusz Czerkawski, Adam Bielecki, Grzegorz Grzyb, Andrzej Fonfara, Piotr Gruszka, Mariusz Wlazły, Paweł Fajdek, Konrad Bukowiecki, Adam Waczyński, Marcel Ponitka, Tomasz Gielo i oczywiście sam Marcin Gortat.

Precyzyjnie rzecz ujmując, to nie jest mój pomysł, ale Kuby Kopcia, który szefuje fundacji. Zaprosiliśmy do udziału znakomitych sportowców i już po kilku dniach z radością muszę przyznać, że te rozmowy z dziećmi są niesamowite – mówi Marcin Gortat dla Przeglądu Sportowego. – Wiemy, że nie każdy z naszych rozmówców zostanie sportowcem. Ale mamy nadzieję, że takie rady od fajnych, mądrych i doświadczonych ludzi pomogą także w innych dziedzinach życia. Najbardziej zaskoczył mnie mail od rodziców, że po takiej rozmowie syn… poszedł do swojego pokoju uczyć się angielskiego. Jak widać dajemy rady, bo te rozmowy korzystnie wpływają nie tylko na poczynania boiskowe – zauważa Marcin Gortat.

Więcej informacji: