Gramy dalej! Sokół – ŁKS II Łódź 0:1

15
10 / 11 / 2021

Piłkarze rezerw ŁKS-u sprawili nam w środę piękny pucharowy prezent. Ełkaesiacy wygrali z Sokołem Aleksandrów Łódzki 1:0 po golu Jakuba Piotrowskiego i w nagrodę zagrają wiosną w wojewódzkim etapie rozgrywek Pucharu Polski.

W środowej konfrontacji trzecioligowców rozegranej na boisku Akademii ŁKS (gospodarzem spotkania oficjalnie byli piłkarze Sokoła) lepsi o jedną bramkę okazali się podopieczni trenerów Marcina Matysiaka i Radosława Pęciaka. Co prawda tym razem nie oglądaliśmy przy ul. Krańcowej tylu podbramkowych spięć, ile zwykle, ale zwycięstwo nad ekipą z Aleksandrowa Łódzkiego i awans ełkaesiaków do wojewódzkiego etapu rozgrywek Pucharu Polski w pełni nam ten niedostatek zrekompensowały.

Gola na wagę zwycięstwa w półfinale 1/2 finału Okręgowego Pucharu Polski zdobył Jakub Piotrowski. W 25. minucie młody napastnik wykazał się świetnym refleksem i dobił strzał z rzutu wolnego Aleksandra Ślęzaka. Co równie ważne, łodzianie nie pozwolili rywalowi rozwinąć skrzydeł ani przed przerwą, ani po przerwie, utrzymali korzystny wynik do ostatniego gwizdka i wiosną będą kontynuować swoją przygodę z Pucharem Polski już na szczeblu wojewódzkim.

1/2 finału Okręgowego Pucharu Polski (etap łódzki) / Sokół Aleksandrów Łódzki – ŁKS II Łódź 0:1 (0:1)

• Bramka: 0:1 Jakub Piotrowski (25)
  • Sędziował: Paweł Malec (Łódź)
  • Mecz rozegrany na boisku Akademii ŁKS

• Sokół (wyjściowa „11”): Jakub Kowalski – Maksym Dubenkov, Jakub Miziołek, Jakub Dydak, Jakub Zagórski, Tomasz Pałgan, Hubert Przybycień, Jakub Król, Jakub Kmita, Jakub Bartosiński, Mateusz Lis. Trener: Michał Bistuła.
  • ŁKS II: Aleksander Bobek – Michał Karlikowski, Aleksander Ślęzak, Igor Lambrecht, Jowin Radziński – Dariusz Gmosiński (72, Mateusz Jastrzembski), Mateusz Kowalczyk (77, Adrian Czypicki), Artur Sójka, Łukasz Włodarczyk (69, Tomasz Górecki), Jędrzej Zając (88, Adam Król) – Jakub Piotrowski (69, Łukasz Dynel). Trenerzy: Marcin Matysiak i Radosław Pęciak.