Gra Akademia (20-21 Marca)

20.03.2021

Gra Akademia (20-21 Marca)

fot. Cyfrasport

Pomimo wprowadzonych przez władze obostrzeń w kraju, mecze drużyn młodzieżowych oraz rezerw ŁKS-u odbędą się zgodnie z planem. W ten weekend nasza młodzież zainauguruje rundę wiosenną.

Rezerwy ŁKS-u o godz. 15 rozpoczną mecz z Czarnymi Rząśnia w ramach 21. kolejki IV ligi. Podopieczni Marcina Matysiaka i Pawła Drechslera powalczą w Rząśni o zachowanie pozycji lidera. Zapowiedź tego meczu można przeczytać TUTAJ.

Większość drużyn młodzieżowych czekają mecze wyjazdowe. ŁKS U17, który wiosną ponownie będzie walczył o awans do Centralnej Ligi Juniorów, zmierzy się z GKS-em Bełchatów (rywal tę elitarną ligę opuścił jesienią).

Inna drużyna Mariusza Zasady i Jakuba Wróblewskiego, czyli ŁKS U16 też zagra na wyjeździe, choć czeka ją nieco krótsza podróż. Zawodnicy urodzeni w 2005 roku udadzą się do Aleksandrowa Łódzkiego na mecz z Sokołem.

Trampkarze, czyli drużyny prowadzone przez Radosława Bieniasa i Daniela Figę, swoje mecze rozegrają w Łodzi. Starsi zagrają ze Sport Perfectem, a młodsi u siebie, na boisku przy ul. Krańcowej, zmierzą się z Widokiem Skierniewice (początek o godz. 13).

W sobotę na własnym boisku swoje mecze rozegrają też pozostałe drużyny. Dwa zespoły z rocznika 2008, prowadzone przez trenerów Kacpra Modrzejewskiego, Oktawiana Maliszewskiego i Bartosza Krymarysam, zagrają w I lidze Wojewódzkiej z Lechią Tomaszów Mazowiecki oraz w II lidze Wojewódzkiej z Pilicą Tomaszów Mazowiecki. Spotkania rozpoczną się odpowiednio o godz. 11 i 13.

W niedzielę na murawę wybiegnie drużyna ŁKS U11. Zawodnicy z rocznika 2010 zmierzą się w Uniejowie z Termami.

Dwie najmłodsze drużyny, które zmagania ligowe rozpoczną później, pojadą na mecze towarzyskie do Krakowa, gdzie zagrają z Wisłą.

Autor: Mateusz Żegota