Gra Akademia (13-14 marca)

Gra Akademia (13-14 marca)

fot. Cyfrasport

Mecze sparingowe drużyn młodzieżowych i inauguracja rundy wiosennej z udziałem czwartoligowych rezerw – tak w skrócie będzie wyglądać zbliżający się weekend Akademii ŁKS.

Piłkarska sobota w ośrodku treningowym przy ul. Krańcowej zacznie się stosunkowo wcześnie, bo już o godz. 9. Wtedy na boisko wybiegną gracze ŁKS U11, którzy w prestiżowym meczu zmierzą się z Legią Warszawa. Obie drużyny zagrały ze sobą ostatnio w listopadzie i przy ul. Łazienkowskiej 3 wygrali młodzi ełkaesiacy 5:1.

Później, na boisko wybiegnie ŁKS II, który zainauguruje rundę rewanżową. Na boisku nr 2 rezerwy ŁKS-u zmierzą się z Jutrzenką Drzewce. Zapowiedź meczu można przeczytać TUTAJ.

Do najmłodszych drużyn, czyli ŁKS U9 i ŁKS U8, przyjedzie Śląsk Wrocław. Tradycyjnie w przypadku najmłodszych zawodników, mecze odbędą się na boisku pod balonem, gdzie najmłodsi mogą rywalizować w komfortowych warunkach.

Tuż po meczu drużyny rezerw swój mecz rozegra ŁKS III. Podopieczni Radosława Pęciaka i Michała Zientarskiego zagrają na własnym boisku z Włókniarzem Moszczenica. Jednak w odróżnieniu od drugiej drużyny będzie to jeszcze mecz sparingowy. Spotkania ligowe drużyna ŁKS III zacznie rozgrywać dopiero pod koniec marca.

Do drużyn ŁKS U13 i ŁKS U12 przyjedzie aż trzech przeciwników. O godz. 15 zawodnicy z rocznika 2009 rozpoczną spotkanie z Deltą Warszawa, a dwie godziny później z Zawiszą Rzgów. O tej samej porze, co drugie z wymienionych spotkań, rozpocznie się sparing rocznika 2008 ze stołeczną drużyną – Drukarzem.

W ten weekend spotkania wyjazdowe czekają jedynie drużyny ŁKS U17 i ŁKS U16. Obie drużyny pojadą do Płocka, by zmierzyć się z Wisłą. Jest to rewizyta, gdyż dwa tygodnie temu dwie drużyny Wisły gościły w ośrodku Akademii ŁKS.

Autor: Mateusz Żegota