Gra Akademia ŁKS (10-11 października)

Gra Akademia ŁKS (10-11 października)

Przed nami kolejny weekend, więc i kolejne mecze Akademii ŁKS przy ul. Minerskiej. Młodzi ełkaesiacy rozegrają sześć spotkań na własnych boiskach. Przy okazji przypominamy, że cały czas obiekty Akademii ŁKS są zamknięte dla kibiców i rodzin zawodników.

Jako pierwsze na boisko przy ul. Minerskiej wybiegną w sobotę: zespół z rocznika 2012 (U9) prowadzony przez Jarosława Byczkowskiego i Adama Gołaszewskiego oraz drużyna Marcina Krasnopolskiego i Jakuba Drzewieckiego, którzy prowadzą rocznik 2010 (U11). Młodszych zawodników czeka spotkanie z Magic Football Academy Łęczyca, natomiast starsi zmierzą się z Victorią Rąbień.

W tym samym czasie bardzo ważny mecz na Łodziance rozegra zespół U16, prowadzony przez Romualda Solarka i Jakuba Wróblewskiego, którzy zmierzy się z liderem swojej ligi – Widzewem SA. Ewentualne zwycięstwo zbliży zespół do zajęcia drugiej lokaty w tabeli, która zapewnia awans do ligi makroregionalnej.

Wyjazdowe mecze odpowiednio w Rosanowie i Kutnie czekają drugą i trzecią drużynę z rocznika 2012 (U9).

Po emocjach związanych z pierwszoligowym meczem ŁKS-u w Gdyni, na boisko Akademii wybiegną dwie najlepsze drużyny klasy A. ŁKS III Łódź prowadzony przez Radosława Pęciaka i Michała Zientarskiego podejmie lidera Saints Łódź (goście sobotniego starcia rozegrali jedno spotkanie więcej). Wcześniej ŁKS II Łódź czyli lider IV ligi powalczy o kolejne trzy punkty. W 13. kolejce przeciwnikiem rezerw będzie zespół Zjednoczonych Stryków. Mecz rozpocznie się o godz. 11 na boisku hybrydowym przy Minerskiej.

W niedzielę młodzi piłkarze ŁKS-u rozegrają tylko cztery mecze, z czego aż trzy na wyjeździe. Ponownie na Łodziankę pojedzie zespół  Romualda Solarka i Jakuba Wróblewskiego. Przeciwnikiem juniorów młodszych (U17) będą widzewiacy ze szkółki piłkarskiej.

W Koluszkach zespół U12 trenerów Kacpra Modrzejewskiego i Michała Krymarysa zmierzy się w ligowym meczu z KKS-em.

Ostatnim akordem weekendu z Akademią będzie pojedynek najstarszej grupy młodzieżowej na Minerskiej. Po sobotnim meczu, Radosław Pęciak i jego podopieczni zmierzą się w juniorskich rozgrywkach z Zawiszą Rzgów.

Trzymamy kciuki za wszystkie drużyny Akademii ŁKS. W weekend walczcie ze wszystkich sił o trzy punkty!

Autor: Mateusz Żegota