Aktualności

Głosuj na projekt 538 w Budżecie Obywatelskim!

22
05 / 10 / 2018

Do 21 października (listownie) albo do 31 października (w formie elektronicznej) można głosować na projekty zgłoszone do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Samorządu Województwa Łódzkiego. Przypominamy, że wśród nich znajduje się także projekt związany z Łódzkim Klubem Sportowym – „Orientuj się w sporcie!”.

Wspomniany projekt, oznaczony kodem 538, polega na organizacji na terenie najstarszego łódzkiego klubu sportowego cyklu atrakcyjnych, w formie i treści, wydarzeń dla łódzkich rodzin. Poprzez wykorzystywanie interaktywnej formy gier i zabaw oraz pokazanie historii i dziedzictwa sportowych seniorów ma promować aktywność fizyczną, zdrowy tryb życia oraz sport jako drogę kariery. Projekt ma ponadto pomóc odtwarzać więzi rodzinne i kształtować postawy patriotyzmu lokalnego oraz przywiązania do miasta i regionu.

Projekt „Orientuj się w sporcie!” w praktyce składać się będzie z 3 etapów: konkursu plastyczno-technicznego, który wyłoni uczestników zadania, biegu orientacyjnego na Stadionie Miejskim w Łodzi przy Alei Unii 2 (połączonego z piknikiem „małego sportowca”) oraz obejrzenia jednego z domowych meczów ŁKS-u w strefie Skybox.

Głosować można na trzy sposoby. Najprostszą metodą jest głosowanie przez Internet – na stronie: bo.lodzkie.pl/glosowanie. Można także głosować poprzez wrzucenie karty do głosowania do urny w wyznaczonych punktach do głosowania – w czasie meczów ŁKS-u przy Alei Unii będzie to możliwe na specjalnie przeznaczonych do tego stoiskach, przy których będą stały hostessy ubrane w barwy klubu. Trzeci sposób obejmuje głosowanie korespondencyjnie – wypełnioną kartę do głosowania trzeba wysłać na adres: Urząd  Marszałkowski Województwa Łódzkiego, al. Piłsudskiego 8, 90-051 Łódź z dopiskiem „Budżet Obywatelski – GŁOSOWANIE” (za datę oddania głosu uważa się datę wpływu karty do głosowania do urzędu).

Głosy można oddawać również w imieniu dzieci niepełnoletnich – wystarczy w polu PESEL umieścić numer identyfikacyjny dziecka.


Główne założenia i cele projektu:

  • zaangażowanie najmłodszych do aktywnego spędzania czasu wraz z rodzicami;
  • propagowanie sportu jako uniwersalnej rozrywki dla wszystkich;
  • promocja nowoczesnych obiektów sportowych w Łodzi i promocja inwestycji miejskich;
  • wprowadzenie elementów rywalizacji do powszechnego „zwiedzania” określonych obiektów;
  • pokazanie nowoczesnej „twarzy” łódzkiego sportu;
  • integracja dzieci z zawodnikami, seniorami sportowymi;
  • szerzenie idei zdrowej rywalizacji „fair play”.

Jak wyglądać będą poszczególne etapy projektu?

  • Konkurs techniczno- plastyczny, z którego zostaną wyłonieni uczestnicy biegu orientacyjnego. Grupą docelową konkursu są uczniowie ze szkół podstawowych w Łodzi. Organizator wyłoni maksymalnie 20 osób z jednej szkoły, przypadającej na jedną dzielnice w mieście (łącznie 5 szkół)
  • Bieg orientacyjny i piknik: Bieg odbędzie się na Stadionie Miejskim w Łodzi, przy al. Unii 2, udział wezmą w nim dzieci i ich opiekunowie – 200 osób. Grupa ta zostanie podzielona na dwie tury po 100 uczestników. Bieg będzie zawierał sportowe punkty kontrolne, a w jego trakcie zostanie zorganizowany piknik na miejscach parkingowych. Każda osoba na starcie dostanie pamiątkowy medal oraz koszulkę turniejową z logotypem drużyny oraz miasta.
  • Odebranie nagrody: Najlepsze drużyny biegu, które uzyskają najlepszy czas i największą ilość punktów, zostaną zaproszone na mecz ŁKS-u Łódź, który obędzie się na Stadionie Miejskim. Wygrani uczestnicy uzyskają możliwość oglądania widowiska z najbardziej komfortowych miejsc z cateringiem, w VIP-owskiej strefie Skybox.

Pamiętajcie – każdy głos się liczy!Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny

[FM_form id="1"]