Finał jest nasz! ŁKS II Łódź – RKS Radomsko 1:0

15
26 / 05 / 2021

W półfinale Wojewódzkiego Pucharu Polski rezerwy ŁKS-u pokonały trzecioligowy RKS Radomsko 1:0. Gola na wagę awansu do finału tych rozgrywek zdobył tuż przed przerwą Maciej Radaszkiewicz.

Ełkaesiacy ruszyli na rywala chwilę po pierwszym gwizdku arbitra. Składnie rozgrywane akcje były wizytówka biało-czerwono-białych już właśnie w tej pierwszej fazie meczu, w czym duża zasługa m.in. Oskara Koprowskiego i Mieszko Lorenca, zresztą pierwszy z wymienionych sprawiał najwięcej kłopotów rywalom pod bramką Damiana Podleśnego. Po jednej z akcji strzał głową pomocnika instynktownie odbił golkiper gości. Chwilę później, po kolejnej składnej akcji całego zespołu, bramkarz wygrał kolejny pojedynek z zawodnikiem gospodarzy.

Co nie udało się Oskarowi Koprowskiemu, powiodło się tuż przed przerwą Maciejowi Radaszkiewiczowi. W 43. minucie napastnik ŁKS-u z zimną krwią wykończył podanie Jakuba Pieli, a dodajmy, że snajper miał szansę wpisać się na listę strzelców już wcześniej, ale po raz kolejny czujny w bramce przyjezdnych Damian Podleśny nie dał się zaskoczyć.

Na drugą połowę łodzianie wyszli z takim samym nastawieniem jak na pierwszą odsłonę środowych zawodów. Od początku także tej części gry postanowili rozgrywać piłkę na połowie rywali. Bardzo aktywni byli zwłaszcza skrzydłowi ŁKS-u (Dariusz Gmosiński i Jakub Romanowicz), którzy schodząc do środka tworzyli przewagę. Właśnie po jednym z takich manewrów doskonałą okazję do zdobycia bramki zmarnował Dariusz Gmosiński.

W końcówce meczu łodzianie skupili się przede wszystkim na utrzymaniu korzystnego rezultatu. W tym fragmencie spotkania na lidera zespołu (kolejny raz w tym sezonie) wyrósł Oskar Koprowski, który w pojedynkach powietrznych był niemal bezbłędny. Co więcej, po podaniu Mikołaja Lipienia (zastąpił w drugiej połowie Jakuba Pielę) szansy na drugą bramkę nie wykorzystał Maciej Radaszkiewicz. Piłka po strzale napastnika minęła bramkę Radomska.

Dzięki zwycięstwu nad RKS-em rezerwy ŁKS-u awansowały do finału Wojewódzkiego Pucharu Polski. Tam, za niespełna miesiąc, ełkaesiacy zmierzą się z Unią Skierniewice. Stawką tego meczu będzie udział w Pucharze Polski szczebla centralnego w sezonie 2021/22.

1/2 finału Wojewódzkiego Pucharu Polski /  ŁKS II Łódź – RKS Radomsko 1:0 (1:0)

• Bramka: 1:0 Maciej Radaszkiewicz (43)
  • Skład ŁKS II: Aleksander Bobek – Piotr Tazbir, Mieszko Lorenc, Aleksander Ślęzak, Michał Karlikowski – Jakub Romanowicz (83, Tomasz Górecki), Artur Sójka, Oskar Koprowski, Jakub Piela (68, Mikołaj Lipień), Dariusz Gmosiński (90, Igor Lambrecht)  – Maciej Radaszkiewicz. Trenerzy: Marcin Matysiak i Paweł Drechsler.

Autor: Mateusz Żegota