Finał akcji #WFzŁKS

Akademia

Finał akcji #WFzŁKS

16.06.2023

16.06.2023

Cztery wystrzałowe konkurencje, prawie 100 uczniów nie tylko zresztą łódzkich szkół, do tego nagrody i masa pozytywnych wrażeń – w czwartek w Akademii ŁKS odbył się finał akcji #WFzŁKS, którego partnerem było Województwo Łódzkie.

Dobiegła końca druga odsłona akcji #WFzŁKS. Od początku wiosny w jej ramach 14 szkół z całego regionu rywalizowało o najlepszą frekwencję na lekcjach Wychowania Fizycznego, poza tym wzięło udział w specjalnych lekcjach WF-u z udziałem piłkarzy i trenerów już ekstraklasowego ŁKS-u, naszych rezerw oraz przedstawicieli Akademii ŁKS.

Ostatnim akordem akcji był czwartkowy finał, który odbył się w ośrodku treningowym Akademii ŁKS przy ul. Krańcowej w Łodzi, gdzie przed południem niezastąpiony Łukasz „Kura” Adamski rozgrzał i rozkręcił wraz z trenerami Akademii ŁKS (i z naszym skromnym udziałem) niemal 100 uczniów ze Szkoły Marcina Gortata, Szkoły Podstawowej nr 173 w Łodzi, Szkoły Podstawowej nr 54 w Łodzi, Szkoły Podstawowej nr 91 w Łodzi, Szkoły Podstawowej w Lipinach i Szkoły Podstawowej nr 51 w Łodzi.

Była wspólna rozgrzewka, masa zdjęć, zacięta rywalizacja na boisku, futbolowy tor przeszkód i trening strzelecki, ale tym razem nie liczył się czas, liczba zdobytych goli i wygranych spotkań, a przynajmniej nie one były tego dnia najważniejsze, bo nasze wydarzenie było przede wszystkim świetnym pretekstem, żeby zintegrować społeczność skupioną wokół akcji #WFzŁKS.

– Najważniejszy jest ruch, dobra, zabawa i integracja, a tego na pewno dziś nie brakuje – mówił Łukasz „Kura” Adamski krążąc z mikrofonem wokół uczestników finału, ale przypominać o tym nie musiał zbyt często, bo uśmiechy na twarzach dzieci mówiły same za siebie.

Nie myślcie jednak, że niemal 100 uczestników finału akcji #WFzŁKS wróciło do domu wyłącznie ze sportowymi wspomnieniami. Każdy otrzymał zaprojektowany przez nasz klub specjalny medal (oczywiście, że z ełkaesiackim akcentem) oraz szalik, a punktem kulminacyjnym było wręczenie laptopów ufundowanych przez firmę Melmak, czyli nagród głównych za najlepsze wyniki w rywalizacji frekwencyjnej.

Na tym nie koniec, bo przygotowane przez klub wraz ze Stowarzyszeniem Kibiców ŁKS i firmę Melmak nagrody indywidualne trafią wkrótce do uczniów z najlepszą frekwencją na lekcjach Wychowania Fizycznego. Już wkrótce także, to znaczy po wakacjach, gdy wszyscy podładujemy baterie, ruszy trzecia edycja #WFzŁKS. I znów będzie się działo.

W imieniu organizatorów akcji #WFzŁKS dziękujemy wszystkim szkołom, nauczycielom i uczniom za cały rok świetnej zabawy.

Ogromne podziękowania należą się również firmie Melmak, która ufundowała główne nagrody oraz Województwu Łódzkiemu, partnerowi wydarzenia.