Festiwal strzelecki rezerw. ŁKS II – Ner 8:0!

29
26 / 09 / 2020

Piłkarze rezerw ŁKS-u wygrali dziesiąty mecz w sezonie. W sobotę lider czwartej ligi rozgromił Ner Poddębice 8:0.

Imponującą serię zwycięstw czwartoligowych rezerw Łódzkiego Klubu Sportowego tydzień temu przerwał Włókniarz Zelów (1:1), więc byliśmy bardzo ciekawi, czy pierwsza w tym sezonie strata punktów wpłynie na postawę łodzian w spotkaniu z Nerem Poddębice. Nie wpłynęła. Podopieczni trenerów Marcina Matysiaka i Pawła Drechslera nie pozostawili w sobotę rywalowi złudzeń, zdobyli aż osiem bramek i zaprezentowali wiele ciekawych akcji.

Dominacja gospodarzy nie podległa dyskusji już od pierwszego gwizdka, choć głęboko cofnięta na własną połowę drużyna z Poddębic broniła się dzielnie przez ponad dwa kwadranse. Dopiero w 36. minucie Jakub Romanowicz odebrał piłkę w okolicach szesnastki gości i wyłożył ją pozostawionemu bez opieki Dariuszowi Gmosińskiemu, który otworzył wynik. Przed przerwą prowadzenie ełkaesiaków podwyższył po indywidualnej akcji prawym skrzydłem i celnym strzale Mateusz Bąkowicz.

W przerwie spotkania Adriana Czypickiego zastąpił Mikołaj Lipień i już kilkadziesiąt sekund po wznowieniu gry rezerwowy wpisał się na listę strzelców. Czwartą i piątą bramkę zdobyli natomiast łódzcy obrońcy z rzutów karnych. Najpierw jedenastkę skutecznie wykorzystał Aleksander Ślęzak, a chwilę po nim nie pomylił się uderzając futbolówkę z wapna rumuński defensor Daniel Celea.

Ostatnie trzy gole były autorstwa rezerwowych – bramkarza Neru pokonali Michał Karlikowski, drugi raz tego dnia Mikołaj Lipień, a cały ten ełkaesiacki festiwal strzelecki zakończył celnym strzałem głową z bliskiej odległości Jakub Piela.

– Oczywiście cieszymy się ze zdobycia kolejnych trzech punktów w lidze. Nieważne czy gramy z zespołem z góry czy z dołu tabeli. Do każdego meczu przygotowujemy się tak samo i spodziewamy się trudnej przeprawy. Jak do tej pory takie podejście przynosi nam dobry efekt. Dochodziły do nas głosy, że znaleźliśmy się w dołku i mamy tzw. słabszy moment, czego dowodem miał być remis w Zelowie. Szczerze mówiąc, życzę każdemu takich słabszych momentów, w trakcie których w jednym mikrocyklu awansuje się do kolejnej rundy okręgowego Pucharu Polski i wygrywa w lidze 8:0. Dalej robimy swoje i patrzymy w przyszłość. Z pokorą podchodzimy do każdego przeciwnika – powiedział po spotkaniu trener Paweł Drechsler.

Po jedenastu kolejkach ŁKS II Łódź z 31 punktami na koncie prowadzi w tabeli czwartej ligi. W następnej serii spotkań rezerwy ŁKS-u zmierzą się na wyjeździe z Orłem Nieborów.

11. kolejka IV ligi / ŁKS II Łódź – Ner Poddębice 8:0 (2:0)

• Bramki: 1:0 Dariusz Gmosiński (36), 2:0 Mateusz Bąkowicz (40), 3:0 Mikołaj Lipień (46), 4:0 Aleksander Ślęzak (60 – kar.), 5:0 Daniel Celea (66 – kar.), 6:0 Michał Karlikowski (74), 7:0 Mikołaj Lipień (82), 8:0 Jakub Piela (87).
  • Skład ŁKS II: Michał Kot (75, Tomasz Kucharski) – Aleksander Ślęzak (70, Igor Grzejdziak), Daniel Celea, Mieszko Lorenc, Oskar Koprowski, Adrian Czypicki (46, Mikołaj Lipień), Tomasz Górecki (70, Dawid Lebkuchen), Piotr Tazbir, Mateusz Bąkowicz (67, Jakub Piela), Dariusz Gmosiński (60, Adam Król), Jakub Romanowicz (67, Michał Karlikowski). Trenerzy: Marcin Matysiak, Paweł Drechsler.