F1L: Wyjazdowy w Łęcznej

Klub

F1L: Wyjazdowy w Łęcznej

11.04.2023

11.04.2023

fot. Łukasz Skwiot / Cyfrasport

We wtorkowy wieczór piłkarze ŁKS-u spróbują umocnić się na czele ligowej tabeli. W 26. kolejce Fortuna 1 Ligi łodzianie zmierzą się na wyjeździe z Górnikiem Łęczna. Mecz zobaczycie na kanale Polsat Sport lub w aplikacji Polsat Box Go.

Mecz w Łęcznej zamknie rozgrywaną na raty 26. serię spotkań na zapleczu ekstraklasy. O tym, że kilka innych zespołów ze ścisłej pierwszoligowej czołówki straciło cenne punkty w trakcie wielkanocnej kolejki, ełkaesiacy nie chcą myśleć, skupiając się przede wszystkim na tym, co czeka ich na boisku niedawnego ekstraklasowca. A czeka tam niełatwe zadanie. ŁKS w przeszłości wygrywał już w Łęcznej, lecz zawsze były to bardzo zacięte i wyrównane spotkania, więc także takiego trener Kazimierz Moskal i jego podopieczni spodziewają się tym razem.

Szkoleniowiec ŁKS-u we wtorek nie będzie mógł skorzystać z usług Mieszka Lorenca i Nelsona Balongo, natomiast do jego dyspozycji  powinien już być Mateusz Kowlaczyk, który jak sam mówi, czuje się gotowy do gry przez dziewięćdziesiąt minut. Dodajmy, że żaden z naszych piłkarzy nie pauzuje za kartki.

Kazimierz Moskal (trener ŁKS-u): Odkąd w Górniku pojawił się trener Ireneusz Mamrot, nasz najbliższy rywal traci bardzo mało goli, nie przegrywa, chociaż i sam nie zdobywa wielu bramek. Bez względu jednak na wszystko, chcemy w Łęcznej podyktować swoje warunki.

Piłkarze Górnika w pewnym momencie tego sezonu znaleźli się niepokojąco blisko strefy spadkowej, lecz to co najgorsze zespół z Lubelszczyzny ma już chyba za sobą. Duża w tym zasługa trenera Ireneusza Mamrota, który przejął zespół pod koniec lutego i pod jego wodzą drużyna nie tylko awansowała do półfinału Pucharu Polski, ale przede wszystkim poprawiła swoją sytuację w lidze. Górnik w tym czasie zremisował z Ruchem Chorzów i Chojniczanką, wygrał na wyjeździe z Arką Gdynia i Odrą Opole, więc były szkoleniowiec ełkaesiaków z ekipą z Łęcznej jeszcze nie zaznał w lidze porażki, co więcej jego piłkarze stracili w tych spotkaniach zaledwie jedną bramkę i to dość dawno temu, bo ponad miesiąc temu.

Najbliższy rywal łodzian przystąpi do dzisiejszego meczu bez duetu podstawowych środkowych obrońców (Jonathan De Amo i Marcin Biernat pauzują z powodu nadmiaru kartek), a pod znakiem zapytania stoi występ Serhija Krykuna.

Dzisiejszy mecz będzie 19. starciem ŁKS-u z Górnikiem Łęczna. Oba zespoły siedmiokrotnie cieszyły się z kompletu punktów, a cztery pozostałe zakończyły się podziałem punktów. W rundzie jesiennej w Łodzi 3:2 wygrali ełkaesiacy po dwóch golach Pirulo i jednym trafieniu Mateusza Kowalczyka.

  • ŁKS ma najlepszy w lidze bilans bramkowy (+20)
  • Najskuteczniejszym piłkarzem Górnika jest  Serhij Krykun (6 goli), a w ŁKS-ie – Pirulo (12 goli)
  • Górnik pod wodzą trenera Ireneusza Mamrota stracił dotąd tylko jednego gola

Wtorkowy mecz, które sędziuje Marcin Kochanek z Opola (arbiter będzie miał do dyspozycji VAR) rozpocznie się o godz. 20.30. Kibicom ŁKS-u polecamy transmisję radiową naszego patrona medialnego, czyli Radia Łódź, transmisję w Polsacie Sport lub aplikacji Polsat Box Go (w modelu subskrypcyjnym na platformie Polsat Box Go lub w formule PPV w centrum meczowym STATSCORE). Część środków ze sprzedaży dostępów do transmisji Polsat Box Go zasili budżety pierwszoligowców. Skorzysta więc i ŁKS, o ile przejdziecie na stronę meczu łodzian za pośrednictwem tych linków: