Klub

Co za akcja! #EŁKSApomoc dla #EKSTRApomoc

25.04.2024

25.04.2024

Co za akcja! #EŁKSApomoc dla #EKSTRApomoc

Wiele akcji, masa aktywności, uśmiechy, niejedna łezka wzruszenia i przede wszystkim blisko 24 tys. zł w skarbonce dedykowanej Fundacji Kolorowy Świat i jej podopiecznym! ŁKS dał radę. Kibice dali radę. #EŁKSApomoc w ramach #EKSTRApomoc dała radę!

Ełkaesiacka akcja w ramach #EKSTRApomoc trwała od 12 do 25 kwietnia. Dobiegliśmy do mety, teraz pałeczkę w wielkiej sztafecie #EKSTRApomoc przejmuje Piast Gliwice (trzymamy kciuki!), a my na koniec podsumujemy ten fantastyczny czas, który nie pierwszy raz udowodnił, że ełkaesiacy mają wielkie serca.

W trakcie tych dwóch tygodni mocno podkręciliśmy tempo, ale było warto, bo dzięki temu w skarbonce dedykowanej Fundacji Kolorowy Świat, zapewniającej rehabilitację wcześniakom i specjalistyczne wsparcie dla dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym znalazło się aż 23 847 zł.

– Jesteśmy zaszczyceni, że mogliśmy stać się beneficjentem tak szczytnej akcji. Zaangażowanie kibiców, piłkarzy i władz ŁKS-u przerosło nasze najśmielsze oczekiwania.  Zebrane środki przeznaczymy na rehabilitację naszych najmłodszych podopiecznych czyli wcześniaków – powiedziała Izabela Jachim-Kubiak, prezes Fundacji Kolorowy Świat, która w czwartkowe przedpołudnie odwiedziła nas wraz z dziećmi i osobiście podziękowała całej społeczności ŁKS-u; co więcej Oliwier, jeden z podopiecznych Fundacji, wręczył prezesowi Jarosławowi Olszowemu wyjątkowy puchar od dzieci. Takiego trofeum nie można zdobyć w żadnych rozgrywkach. Jest znacznie cenniejszy.

Dodajmy, że w ramach akcji zorganizowaliśmy kilka wydarzeń:

Najlepszy WF w życiu!

Nasza lekcja WF-u była wyjątkowa z wielu względów: po pierwsze dlatego, że wzięli w niej udział podopieczni Fundacji Kolorowy Świat; po drugie – ponieważ w rolę instruktorów wcielili się piłkarze ŁKS-u: Oskar Koprowski, Jędrzej Zając, Antoni MłynarczykArtemijus Tutyškinas (jeszcze raz – wielkie dzięki panowie!) i po trzecie – bo wzięli w niej udział kibice ŁKS-u, którzy wsparli finansowo naszą akcję.#EŁKSApomoc na meczu z Lechem

Na meczu z Lechem Poznań bawiliśmy się w strefie rodzinnej Fundacji Kolorowy Świat, gdzie dla najmłodszych kibiców czekały gry i zabawy, a potem oczywiście wielkie sportowe emocje na stadionie Króla, bo podopieczni Fundacji otrzymali też zaproszenie na dwa mecze ełkaesiaków w PKO BP Ekstraklasie. W trakcie wspomnianego meczu z Lechem Poznań o akcji było głośno za sprawą materiałów wyświetlanych na telebimach, naszego spikera, a i nie omieszkaliśmy wspomnieć o niej podczas przedmeczowej konferencji prasowej.Lubimy TO!

W mediach społecznościowych też było bardzo intensywnie z okazji #EKSTRApomoc – specjalne posty, promocyjne filmy i zdjęcia z udziałem podopiecznych Fundacji Kolorowy Świat, a także piłkarzy, trenerów i pracowników ŁKS-u, spotkały się z ciepłym przyjęciem wszystkich bez wyjątku kibiców, co pozwoliło jeszcze bardziej rozkręcić naszą akcję.

LIVE z udziałem super gości

I w końcu crème de la crème akcji czy LIVE charytatywny z udziałem trzech bardzo ważnych postaci Łódzkiego Klubu Sportowego, czyli współwłaściciela Dariusza Melona, wiceprezesa Roberta Grafa i trenera Marcina Matysiaka, którzy odpowiadali na pytanie kibiców, Kamila Haładaja z media teamu ŁKS-u oraz red. Piotra Andrzejczaka z Radia Łódź, bowiem ta właśnie stacja (przy okazji dodajmy, że to nasz kapitalny patron medialny, nie zaś sponsor) została partnerem wydarzenia, wraz zresztą z firmą Melmak i Miejską Areną Kultury i Sportu.

Przy tej okazji w imieniu własnym, Fundacji Kolorowy Świat oraz jej podopiecznych dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam zorganizować wszystkie aktywności związane z #EKSTRApomoc, a bardzo niskie ukłony i podziękowania należą się tutaj szczególnie naszym kibicom i przyjaciołom klubu, którzy wsparli akcję – tak, powtórzymy to jeszcze raz – kwotą 23 847 zł. Dziękujemy za Waszą szczodrość, dziękujemy za Wasze dobre serca. Co więcej…

Na tym nie musi być koniec, bo skarbonka cały czas jest aktywna! Warto bez dwóch zdań! Każda przekazana darowizna na skarbonkę klubową, zasili konto zbiórki Fundacji Kolorowy Świat. Każde zebrane 10 tys. złotych to miesiąc bezpłatnej rehabilitacji dla wcześniaków pod okiem specjalistów z fundacji.


#EKSTRApomoc! Kluby PKO Bank Polski Ekstraklasy łączą siły, żeby nieść wsparcie charytatywne podopiecznym Siepomaga.pl. Na boisku sportowa rywalizacja, na Siepomaga.pl pełna współpraca. Głównym celem projektu jest wsparcie podopiecznych, których wybierają kluby PKO Bank Polski Ekstraklasy. W naszym przypadku to wsparcie jest tutaj bardzo konkretne, bo razem możemy zapewnić rehabilitację wcześniaków i specjalistyczne wsparcie dla dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym czyli podopiecznych Fundacji Kolorowy Świat.