Ełkaesiacy znów będą reprezentować Łódź

Ełkaesiacy znów będą reprezentować Łódź

Po raz kolejny zawodnicy Akademii z roczników 2007 i 2008 znaleźli uznanie w oczach selekcjonerów kadry ŁZPN. Młodzi ełkaesiacy zostali powołani na mecze z kadrą Podlaskiego Związku Piłki Nożnej, które odbędą się 17 marca w Uniejowie. Pierwsze powołania na konsultacje dostali też zawodnicy z rocznika 2009.

Zaledwie tydzień po wysłaniu zaproszeń na konsultacje kadry województwa łódzkiego, selekcjonerzy Kornel Błażejewski (rocznik 2007) i Mariusz Rachubiński (2008) powołali dziewięciu zawodników Akademii ŁKS na mecze z rówieśnikami z województwa podlaskiego.

W kadrze Błażejewskiego na mecz z reprezentacją Podlasia znalazło się miejsce dla siedmiu zawodników na co dzień trenujących pod okiem Radosława Bieniasa i Daniela Figi. Wyróżnienia otrzymali: Mateusz Książek, Mikołaj Kwieciński, Karol Nawrocki, Kacper Jaworski, Maksymilian Wojciechowski, Alan Siwek i Jan Krysiak.

Bardzo cieszą również powołania na mecz w roczniku 2008 dla pięciu naszych graczy: Bartosza Bugały, Adama Lesiaka, Jana Dominiaka, Filipa Szewczyka i Marcela Żyłki. Chłopcy dobrze zaprezentowali się w minioną środę na treningu kadry ŁZPN, czym zapracowali sobie na miejsce w autokarze kadry Mariusza Rachubińskiego, która uda się do Uniejowa.

Zawodnicy obu roczników spotkają się w środę rano przy ul. Minerskiej, skąd wspólnie pojadą na mecz z reprezentacją Podlasia do Uniejowa.

Po raz pierwszy powołania do kadry dostali też zawodnicy urodzeni w 2009 roku. Selekcjonerem tej kadry będzie Robert Sierant, obecnie trener, a w przeszłości były piłkarz ŁKS-u. Na zajęcia szkoleniowe, które odbędą się na boisku w ośrodku przy ul. Krańcowej zaproszonych zostało siedmiu zawodników naszego klubu: Hubert Dąbrowski, Jacek Jasiński, Norbert Nowak, Fabian Olejniczak, Juliusz Rusin, Michał Wódka i Franciszek Wrzesień.

Naszym zawodnikom życzymy powodzenia!

Autor: Mateusz Żegota