Ełkaesiacy ambasadorami Run for Help

Klub

Ełkaesiacy ambasadorami Run for Help

08.03.2023

08.03.2023

Trener ŁKS-u Kazimierz Moskal i obrońca lidera Fortuna 1 Ligi Adam Marciniak zostali ambasadorami biegu Run For Help, którego celem jest sfinansowanie terapii dzieci cierpiących na depresję z powodu traumatycznych doświadczeń. Was również gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w akcji Fundacji Słonie na Balkonie.

O tym, że biegać lubimy nie tylko, kiedy na boisku są do wybiegania ligowe punkty, przekonali się ełkaesiacy niedawno, przy okazji naszego biegu treningowego z trenerem Kazimierzem Moskalem. Teraz biegniemy dalej i nie zamierzamy się zatrzymywać, bo na mecie czeka szansa na pomoc dla dzieci potrzebujących wsparcia. Ełkaesiacy – trener Kazimierz Moskal i piłkarz Adam Marciniak – zostali właśnie ambasadorami biegu Run For Help, inicjatywy organizowanej przez Fundację Słonie na Balkonie.

Celem Run For Help jest sfinansowanie terapii dzieci cierpiących na depresję z powodu trudnych doświadczeń. Każdy z uczestników wpłaca w ramach rejestracji minimum 50 zł, a całość zebranych pieniędzy zostaje przeznaczona na psychoterapię dzieci po traumie w Fundacji Słonie na Balkonie – obecnie pod jej stałą opieką znajduje się 459 dzieci, a w kolejce jest 40 kolejnych dzieci, które potrzebują pomocy.

– Pierwsze edycje Run for Help to kwota 300 523 zł, która zabezpieczyła roczną pomoc terapeutyczna dla 62 dzieci będących ofiarami przestępstw. To ponad 2976 godzin pracy psychologów i psychiatrów. Fundacja Słonie na Balkonie otacza opieką ponad trzysta dzieci w skali roku. Niezmiennie wpisowe za udział w biegu to dla naszych podopiecznych kawałek zdrowia psychicznego i nadziei na szczęśliwsze jutro. Całość zebranych pieniędzy przeznaczymy na psychoterapię dzieci po traumie w Fundacji – wyjaśnia Michał Żak z łódzkiej fundacji.

– Na co dzień rywalizujemy na boisku o punkty. Jeden wygrywa, drugi przegrywa, jak to w sporcie. Tutaj wygrają wszyscy, a przede wszystkim dzieci, więc biegamy – mówi trener Kazimierz Moskal, a Adam Marciniak dodaje: – Czasami, żeby pomóc wystarczy odrobina chęci i wysiłku. One naprawdę wiele potrafią zmienić.

Zasady biegu Run For Help są proste:

  • Zapisujesz się na bieg (TUTAJ) wybierając odpowiedni dystans (np. 3, 10 lub 21 km)
  • Wnosisz opłatę startową w wysokości minimum 50 zł . Cała kwota, którą wpłacasz jest przeznaczona na pomoc dzieciom po traumie
  • Realizujesz go w dowolnym miejscu na świecie, w wyznaczonym przedziale czasowym (ta edycja Run for Help trwa do 9 kwietnia 2023)
  • Po pokonaniu wybranego dystansu przesyłasz na adres: pomagam@slonienabalkonie.pl ślad GPX zapisany przez urządzenie rejestrujące czas i odległość lub zrzut z ekranu aplikacji treningowej
  • Otrzymujesz pamiątkowy medal pocztą, a Twój rezultat organizatorzy zapisują w tabeli wyników biegu

Dołącz do ełkaesiaków, zarejestruj się na stronie www.runforhelp.pl, gdzie w każdej chwili możesz sprawdzić ile kilometrów przebiegłeś i jaką kwotą wsparłeś dzieci z Fundacji Słonie na Balkonie. Na uczestników czekają pamiątkowe medale i przede wszystkim wdzięczność kilkuset dzieci.