Dziesięć dni do ligowej premiery

20 / 08 / 2020

Już za dziesięć dni w Opolu piłkarze ŁKS-u zainaugurują rozgrywki Fortuna 1 Ligi. Podopieczni trenera Wojciecha Stawowego przygotowują się do meczu z Odrą na własnych obiektach.

W niedzielę łodzianie zainaugurowali sezon zakończonym zwycięstwem w serii rzutów karnych starciem ze Śląskiem Wrocław, które rozegrano w ramach pierwszej rundy Pucharu Polski. Za dziesięć dni spotkaniem z Odrą w Opolu zainaugurują natomiast rozgrywki ligowe.

Zwycięstwo nad przedstawicielem PKO Ekstraklasy wszystkich bardzo ucieszyło, ale ze względu na zbliżającą się wielkimi krokami ligową premierę rozgrywek o żadnym rozprężeniu w obozie ełkaesiaków nie może być mowy. Co prawda po ciężkich treningach, które sztab zaserwował piłkarzom m.in. na zgrupowaniu w Woli Chorzelowskiej teraz przyszedł czas na „zejście z obciążeń”, co ma pomóc zawodnikom w odzyskaniu tzw. „świeżości”, ale pracy nadal jest bardzo dużo.

W poniedziałek czyli tuż po udanym meczu ze Śląskiem Wrocław piłkarze otrzymali dzień wolnego, lecz już we wtorek zameldowali się na pierwszych w tym tygodniu zajęciach. W środę zaliczyli trening na siłowni, z kolei w czwartek i piątek spotkają się na zielonej murawie.

Ten tydzień przygotowań do nowego sezonu w pierwszej lidze drużyna zakończy w sobotę. Tego właśnie dnia przy drzwiach zamkniętych odbędzie się gra wewnętrzna, podczas której trener Wojciech Stawowy i jego współpracownicy dokonają przeglądu kadry pierwszego zespołu, co zapewne pomoże szkoleniowcowi w wytypowaniu „jedenastki” na inauguracyjny pojedynek z Odrą Opole.

Z ełkaesiakami trenuje już Tomasz Nawotka, który w środę związał się z naszym klubem roczną umową (wypożyczenie z Legii Warszawa z opcją pierwokupu).

– Po zakończeniu poprzedniego sezonu odpoczywałem przez tydzień, a następnie ruszyłem z indywidualnymi treningami, żeby przyjść tutaj i być jak najlepiej przygotowanym. Mam nadzieję, że szybko poznam trenerów i kolegów z szatni, złapię z nimi dobry kontakt i pokażę to, co potrafię na boisku, a jako zespół będziemy szli w dobrym kierunku w zbliżającym się sezonie – powiedział w rozmowie z ŁKS TV Tomasz Nawotka.

Obrońcy, który ostatnio występował w pierwszoligowym Zagłębiu Sosnowiec, z pewnością pomoże w aklimatyzacji Michał Trąbka, z którym nowy zawodnik ŁKS-u zna się jeszcze z drużyny rezerw warszawskiej Legii. Wiemy już, że Tomasz Nawotka w ŁKS-ie będzie występował z numerem „11” na koszulce.

Spotkanie ŁKS-u z Odrą w Opolu zaplanowano na niedzielę 30 sierpnia. Początek już o godz. 12.30.