Dwóch naszych w kadrze U-20 na mecz z Włochami

Dwóch naszych w kadrze U-20 na mecz z Włochami

Aleksander Bobek i Ricardo Goncalves otrzymali powołanie do reprezentacji Polski U-20 na zgrupowanie i mecz z Włochami zaplanowany w ramach turnieju Elite League.

Wśród powołanych przez selekcjonera reprezentacji Polski do lat 20 Miłosza Stępińskiego znalazło się dwudziestu zawodników, w tym aż dwóch piłkarzy Łódzkiego Klubu Sportowego – Aleksander Bobek i Ricardo Goncalves – którzy znajdują się w kadrze ekstraklasowej drużyny naszego klubu, a drugi z wymienionych reprezentuje ŁKS także w drugoligowych rezerwach.

Ełkaesiacy wezmą udział w zgrupowaniu oraz znajdą się w kadrze na mecz w ramach turnieju Elite League z Włochami, który odbędzie się w piątek 13 października w Catanzaro (początek o godz. 18).

Aleksander Bobek w tym sezonie należy do najczęściej chwalonych przez ekspertów bramkarzy PKO BP Ekstraklasy (rozegrał komplet dziesięciu meczów), natomiast Ricardo Goncalves zadebiutował w pierwszym zespole w pucharowym spotkaniu z KKS-em 1925 Kalisz, a poza tym zaliczył już dziesięć spotkań bieżącego sezonu w drugoligowej drużynie rezerw ŁKS-u.

Lista powołanych zawodników do reprezentacji Polski U-20:

• Bramkarze: Aleksander Bobek (ŁKS Łódź), Oliwier Zych (Puszcza Niepołomice).
  • Obrońcy: Marcel Błachewicz (GKS Tychy), Filip Borowski (Warta Poznań), Krzysztof Machowski (GKS Tychy), Wiktor Matyjewicz (Kallithea GS, Grecja), Przemysław Misiak (Pogoń Siedlce), Kamil Sochań (Zagłębie Lubin).
  • Pomocnicy: Bartosz Biedrzycki (Polonia Warszawa), Kacper Duda (Wisła Kraków), Mariusz Fornalczyk (Pogoń Szczecin), Fryderyk Gerbowski (Wisła Płock), Ricardo Gonçalves (ŁKS Łódź), Iwo Kaczmarski (Empoli, Włochy), Mateusz Kowalczyk (Brondby IF, Dania), Antoni Kozubal (GKS Katowice), Tomasz Neugebauer (Lechia Gdańsk), Cezary Polak (Kotwica Kołobrzeg).
  • Napastnicy: Gabriel Kirejczyk (Piast Gliwice), Jordan Majchrzak (Puszcza Niepołomice).