Aktualności

Drugi sparing. ŁKS – Stal Rzeszów 0:1

-2
25 / 06 / 2022

Za piłkarzami ŁKS-u już drugi sparing w trakcie zgrupowania w Woli Chorzelowskiej. W sobotę łodzianie zamierzyli się ze Stalą Rzeszów i tym razem z jedynego gola w spotkaniu cieszył się beniaminek pierwszej ligi.

Środowy sparing z Resovią ełkaesiacy rozpoczęli od kilku groźnych strzałów i podobnie wyglądało to w sobotę, bo już w 5. minucie podopieczni trenera Kazimierza Moskala byli bliscy szczęścia – Pirulo dokładnym podaniem uruchomił Nelsona Balongo i gdyby nie świetna interwencja bramkarza Stali, nowy napastnik ŁKS-u cieszyłby się z pierwszego gola w barwach naszego zespołu. Kwadrans później gorąco zrobiło się w szesnastce ŁKS-u, ale i tutaj na wysokości zadania stanął golkiper. Dawid Arndt wygrał pojedynek z napastnikiem, ratując nas przed stratą gola.

W tym fragmencie spotkania rzeszowianie częściej utrzymywali się przy piłce, egzekwowali kilka stałych fragmentów gry w okolicy pola karnego łodzian i przeprowadzili kilka akcji, w tym zwłaszcza jedną szczególnie groźną, którą w ostatniej chwili ofiarnym wślizgiem zatrzymał Kamil Dankowski (w pierwszej połowie stworzył linię obrony z Maciejem Dąbrowski, Nacho Monsalve i Bartoszem Szeligą).

Świeżo upieczony beniaminek pierwszej ligi dopiął swego po zmianie stron. W 59. minucie sposób na pokonanie Michała Kołby (w drugiej połowie zastąpił Dawida Arndta) znalazł Andreja Prokić i po golu serbskiego pomocnika Stal objęła prowadzenie. Była szansa na błyskawiczną odpowiedź, bo bardzo dobrą pozycję do oddania strzału znalazł sobie Javi Moreno, lecz piłka po strzale Hiszpana z kilku metrów poszybowała tuż obok słupka bramki rzeszowian. Wynik nie uległ zmianie. Stal wygrała 1:0.

Trener Kazimierz Moskal skorzystał dziś z usług 24 zawodników, na boisku pojawiły się więc dwie jedenastki, dodatkowo w drugiej połowie na murawie zameldowali się Oskar Koprowski i Jakub Romanowicz. W najbliższy wtorek ełkaesiacy zmierzą się ze Stalą Mielec. Gra kontrolna z przedstawicielem ekstraklasy rozpocznie się o godz. 11.


Mecz sparingowy (Wola Chorzelowska) / ŁKS Łódź – Stal Rzeszów 0:1 (0:0)

  • Bramka: 0:1 Andreja Prokić (59)

Składy:

  • ŁKS (I połowa): Dawid Arndt – Kamil Dankowski, Maciej Dąbrowski, Nacho Monsalve, Bartosz Szeliga, Vladyslav Okhronchuk, Michał Trąbka, Mateusz Kowalczyk, Pirulo, Bartosz Biel, Nelson Balongo.
  • ŁKS (II połowa): Michał Kołba – Marcel Wszołek, Mieszko Lorenc, Dieter Reynders (70, Oskar Koprowski), Adam Marciniak, Jan Kuźma, Dawid Kort, Damian Nowacki, Javi Moreno, Kelechukwu Ibe-Torti (85, Jakub Romanowicz), Piotr Janczukowicz.
  • Stal: Przemysław Pęksa – Dominik Marczuk, Łukasz Góra, Bartłomiej Poczobut, Piotr Głowacki, Krzysztof Danielewicz, Bartosz Wolski, Kacper Sadłocha, Damian Michalik, Patryk Małecki, Andreja Prokić.


SPONSOR STRATEGICZNY

Sponsorzy główni

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny