Drugi sparing. ŁKS – Stal Rzeszów 0:1

-2
25 / 06 / 2022

Za piłkarzami ŁKS-u już drugi sparing w trakcie zgrupowania w Woli Chorzelowskiej. W sobotę łodzianie zamierzyli się ze Stalą Rzeszów i tym razem z jedynego gola w spotkaniu cieszył się beniaminek pierwszej ligi.

Środowy sparing z Resovią ełkaesiacy rozpoczęli od kilku groźnych strzałów i podobnie wyglądało to w sobotę, bo już w 5. minucie podopieczni trenera Kazimierza Moskala byli bliscy szczęścia – Pirulo dokładnym podaniem uruchomił Nelsona Balongo i gdyby nie świetna interwencja bramkarza Stali, nowy napastnik ŁKS-u cieszyłby się z pierwszego gola w barwach naszego zespołu. Kwadrans później gorąco zrobiło się w szesnastce ŁKS-u, ale i tutaj na wysokości zadania stanął golkiper. Dawid Arndt wygrał pojedynek z napastnikiem, ratując nas przed stratą gola.

W tym fragmencie spotkania rzeszowianie częściej utrzymywali się przy piłce, egzekwowali kilka stałych fragmentów gry w okolicy pola karnego łodzian i przeprowadzili kilka akcji, w tym zwłaszcza jedną szczególnie groźną, którą w ostatniej chwili ofiarnym wślizgiem zatrzymał Kamil Dankowski (w pierwszej połowie stworzył linię obrony z Maciejem Dąbrowski, Nacho Monsalve i Bartoszem Szeligą).

Świeżo upieczony beniaminek pierwszej ligi dopiął swego po zmianie stron. W 59. minucie sposób na pokonanie Michała Kołby (w drugiej połowie zastąpił Dawida Arndta) znalazł Andreja Prokić i po golu serbskiego pomocnika Stal objęła prowadzenie. Była szansa na błyskawiczną odpowiedź, bo bardzo dobrą pozycję do oddania strzału znalazł sobie Javi Moreno, lecz piłka po strzale Hiszpana z kilku metrów poszybowała tuż obok słupka bramki rzeszowian. Wynik nie uległ zmianie. Stal wygrała 1:0.

Trener Kazimierz Moskal skorzystał dziś z usług 24 zawodników, na boisku pojawiły się więc dwie jedenastki, dodatkowo w drugiej połowie na murawie zameldowali się Oskar Koprowski i Jakub Romanowicz. W najbliższy wtorek ełkaesiacy zmierzą się ze Stalą Mielec. Gra kontrolna z przedstawicielem ekstraklasy rozpocznie się o godz. 11.

Mecz sparingowy (Wola Chorzelowska) / ŁKS Łódź – Stal Rzeszów 0:1 (0:0)

• Bramka: 0:1 Andreja Prokić (59)

• ŁKS (I połowa): Dawid Arndt – Kamil Dankowski, Maciej Dąbrowski, Nacho Monsalve, Bartosz Szeliga, Vladyslav Okhronchuk, Michał Trąbka, Mateusz Kowalczyk, Pirulo, Bartosz Biel, Nelson Balongo.
  • ŁKS (II połowa): Michał Kołba – Marcel Wszołek, Mieszko Lorenc, Dieter Reynders (70, Oskar Koprowski), Adam Marciniak, Jan Kuźma, Dawid Kort, Damian Nowacki, Javi Moreno, Kelechukwu Ibe-Torti (85, Jakub Romanowicz), Piotr Janczukowicz.
  • Stal: Przemysław Pęksa – Dominik Marczuk, Łukasz Góra, Bartłomiej Poczobut, Piotr Głowacki, Krzysztof Danielewicz, Bartosz Wolski, Kacper Sadłocha, Damian Michalik, Patryk Małecki, Andreja Prokić.