Akademia

Druga drużyna ŁKS-u rozpoczęła przygotowania

11.07.2022

11.07.2022

Druga drużyna ŁKS-u rozpoczęła przygotowania

27 zawodników wzięło udział w ośrodku treningowym Akademii ŁKS w pierwszych zajęciach ŁKS II po wakacyjnej przerwie. Na treningu nie zabrakło nowych postaci, a większość z nich stanowili piłkarze z rocznika 2005, którzy do tej pory występowali w zespole ŁKS-u rywalizującym w Centralnej Lidze Juniorów do lat 17.

Punktualnie o godzinie 10.30 na boisku hybrydowym wybrzmiał pierwszy gwizdek trenera Marcina Matysiaka przed nowym sezonem. Widać było, że nie tylko szkoleniowiec wraz ze swoim sztabem, ale też i podopieczni zdążyli się stęsknić za futbolem podczas trzytygodniowych urlopów, bo po krótkim przywitaniu i wprowadzeniu wszyscy z uśmiechem przystąpili do ćwiczeń. Najpierw była solidna rozgrzewka i rozbieganie pod okiem Sebastiana Adamczyka, a potem zajęcia z piłkami w grupach, które koordynowali Marcin Matysiak i jego asystent – Radosław Pęciak. Z kolei czwórką bramkarzy w tym czasie zajął się Sebastian Bielichowski. Potem nie zabrakło jeszcze treningu siłowego, obejmującego górne partie mięśni, a także treningu biegowego.

Łącznie na tzw. hybrydzie ćwiczyło 27 piłkarzy, w tym siedmiu przedstawicieli dotychczasowej drużyny do lat 17: Wiktor Czerwiński, Adam Kajszczak, Michał Koszur, Jan Łabędzki, Szymon Łyskawka, Mateusz Marczak i Antoni Młynarczyk. Równie bacznie sztab szkoleniowy przyglądał się też Michałowi Nowakowskiemu oraz Igorowi Krzyżankowi, którzy w poprzednim sezonie występowali w ŁKS III. Nową postacią był ponadto 16-letni bramkarz Fabian Borysiuk, który poprzednio reprezentował barwy klubów z Białej Podlaskiej, a z ŁKS-em w ostatnich dniach związał się umową do końca czerwca 2025 roku.  Z zespołem ćwiczył także Jakub Tosik. 35-letniemu pomocnikowi z końcem czerwca wygasł kontrakt na występy w pierwszym zespole, ale jego doświadczenie ma teraz posłużyć młodszym kolegom z drugiego zespołu. Szczegóły umowy z zawodnikiem są już ustalone i zapewne w tym tygodniu dokumenty zostaną podpisane.

Wiele wskazuje na to, że na tym lista nowych nazwisk w kadrze wcale się nie skończy, gdyż w najbliższym czasie na treningach powinno pojawić się też kilku kolejnych piłkarzy, którzy dotąd nie byli związani z ŁKS-em. Wypada przy tym odnotować, że w poniedziałek na zajęciach zabrakło paru zawodników, których w nadchodzącym sezonie prawdopodobnie nie zobaczymy już z przeplatanką na piersi. Nowych klubów szukają bowiem m.in.: Michał Karlikowski, Artur Sójka, Łukasz Włodarczyk oraz Dariusz Gmosiński. Z kolei Jan Zareda zrezygnował w ogóle z uprawiania sportu i zdecydował się skupić na nauce. Z powodu choroby nieobecny był ponadto kapitan drużyny, czyli Aleksander Ślęzak – w ciągu kilku dni doświadczony defensor powinien jednak dołączyć do kolegów i wznowić treningi.

W tym tygodniu ełkaesiacy będą trenować jeszcze cztery razy (codziennie przed południem w ośrodku Akademii ŁKS). Pierwszy sparing z udziałem ŁKS II odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 11:00 przy ul. Minerskiej/Krańcowej – rywalem będzie czwartoligowa Omega Kleszczów. Później sztab szkoleniowy zaplanował jeszcze gry kontrolne z trzecioligowymi rezerwami Pogoni Szczecin (w środę 20 lipca w Opalenicy), trzecioligowym Zawiszą Bydgoszcz (w sobotę 23 lipca w Bydgoszczy) i czwartoligowym RKS-em Radomsko (w sobotę 30 lipca na własnym obiekcie).

Pierwszy mecz o trzecioligowe punkty ŁKS II rozegra w pierwszy weekend sierpnia – na wyjeździe z Concordią Elbląg. W drugiej kolejce, także na wyjeździe, ełkaesiacy zagrają z Błonianką w Błoniach, a po raz pierwszy przed własną publicznością zaprezentują się w derbach regionu z Unią Skierniewice, które wyznaczono na środę 17 sierpnia.


Lista zawodników, którzy wzięli udział w poniedziałkowym treningu ŁKS II:

Bramkarze:

 • Fabian Borysiuk (poprzednio TOP 54 Biała Podlaska)
 • Tomasz Kucharski
 • Szymon Łyskawka (poprzednio ŁKS U-17)
 • Dominik Stanny

Obrońcy:

 • Lamine Coulibaly
 • Wiktor Czerwiński (poprzednio ŁKS U-17)
 • Michał Koszur (poprzednio ŁKS U-17)
 • Igor Krzyżanek (poprzednio ŁKS III)
 • Igor Lambrecht
 • Szymon Matuszko
 • Jowin Radziński
 • Zawodnik testowany

Pomocnicy:

 • Adrian Czypicki
 • Mateusz Jastrzembski
 • Adam Kajszczak (poprzednio ŁKS U-17)
 • Wiktor Kościuk
 • Adam Król
 • Mikołaj Lipień
 • Jan Łabędzki (poprzednio ŁKS U-17)
 • Mateusz Marczak (poprzednio ŁKS U-17)
 • Antoni Młynarczyk (poprzednio ŁKS U-17)
 • Michał Nowakowski (poprzednio ŁKS III)
 • Jakub Tosik
 • Jędrzej Zając

Napastnicy:

 • Łukasz Dynel
 • Jakub Piotrowski
 • Błażej Radwanek