Aktualności

Disneyland, kosmonauci i… uczniowie Szkoły Gortata

8
26 / 08 / 2019

Marcin Gortat jak co roku postanowił ufundować wyjątkowe nagrody dla uczniów, którzy w jego szkołach wykazali się świetnymi wynikami w nauce, a do tego potrafili to połączyć z sukcesami sportowymi. Tym razem wśród wyróżnionych przez znakomitego koszykarza znalazł się Jakub Piela, który edukację w Szkole Gortata łączy z powodzeniem z treningami w Akademii ŁKS.

Młody zawodnik, który na co dzień trenuje obecnie z drugą drużyną ŁKS-u, nie krył swojej radości, gdy usłyszał, że znalazł się w gronie uczniów wytypowanych do wylotu na Florydę. Kuba – wraz z wybranymi uczniami Szkół Gortata z placówek w Gdańsku, Krakowie i Poznaniu – spędzi wyjątkowe dni w Orlando, gdzie będzie miał okazję między innymi zwiedzić Centrum Kosmiczne Johna F. Kennedy’ego na przylądku Canaveral, a także poszaleć w najsłynniejszym z parków rozrywki – Disneylandzie. 18-latek obejrzy też z trybun mecz ligi NBA z udziałem koszykarzy miejscowej drużyny „Magików” oraz zwiedzi miasto w towarzystwie patrona szkoły, do której uczęszcza. Miasto, dodajmy, w którym Marcin Gortat przeżył jedne z najpiękniejszych chwil w sportowej karierze – łącznie ze zdobyciem wicemistrzostwa ligi NBA.

Doświadczony koszykarz, który swoje pierwsze sportowe kroki stawiał na piłkarskim boisku ŁKS-u, na każdym kroku podkreśla, że we współczesnym świecie postępy w sporcie u młodego człowieka muszą iść w parze z edukacją na wysokim poziomie i szacunkiem wobec nauczycieli oraz ogólnie osób starszych. Fundowane przez niego nagrody dla najlepszych uczniów mają stanowić zatem dodatkową motywację do pracy nie tylko na arenach sportowych, ale przede wszystkim nad książkami. On sam, jak przyznaje, wybitnym uczniem nigdy nie był, ale ma nadzieję, że jego następcy – w każdej możliwej dyscyplinie sportu – poza medalami będą mogli się pochwalić szeroką wiedzą ogólną, która w życiu zawsze się przydaje…Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny

[FM_form id="1"]