Klub

Dariusz Melon nowym akcjonariuszem ŁKS

15.12.2023

15.12.2023

Dariusz Melon nowym akcjonariuszem ŁKS

W piątek poznaliśmy nazwisko nowego akcjonariusza ŁKS-u. Został nim Dariusz Melon, założyciel i szef firmy Kramel, która na początku października dołączyła do grona sponsorów klubu.

Nowego akcjonariusza ŁKS-u przedstawił na piątkowej konferencji prasowej właściciel klubu i większościowy udziałowiec, Tomasz Salski. O Dariuszu Melonie kibice ŁKS-u usłyszeli po raz pierwszy w związku z licytacją derbowego proporczyka, z której dochód został przeznaczony na rzecz podopiecznych fundacji Happy Kids.

Na tym jednak nie koniec, bo przypomnijmy, że nieco ponad dwa miesiące temu firma Kramel, której założycielem i szefem jest Dariusz Melon, dołączyła do grona sponsorów głównych Łódzkiego Klubu Sportowego i odtąd logotyp tej jednej z największych firm działających w branży FMCG pojawił się m.in. na koszulkach ekstraklasowej drużyny ŁKS-u oraz drugoligowego zespołu rezerw.

Teraz Dariusz Melon został akcjonariuszem ŁKS Łódź S.A, obejmując 50 tys. akcji za kwotę 5 mln zł, co stanowi 30 proc. obecnego kapitału spółki. Oczywiście oznacza to zwiększenie potencjału spółki, co z kolei w jeszcze większym stopniu zapewni klubowi stabilizację finansową.