Damian Nowacki odchodzi z ŁKS

Damian Nowacki odchodzi z ŁKS

fot. Radosław Jóźwiak / Cyfrasport

Po dwóch latach Damian Nowacki odchodzi z Łódzkiego Klubu Sportowego. Pomocnik, którego umowa kończy się wraz z końcem czerwca, od nowego sezonu będzie przywdziewał barwy Chojniczanki Chojnice.

Damian Nowacki jest wychowankiem Łódzkiego Klubu Sportowego. Treningi w grupach młodzieżowych ŁKS-u zaczął już jako siedmiolatek, a jako 17-latek zadebiutował w pierwszym zespole, który wówczas występował jeszcze na szczeblu trzecioligowym. Jego pierwszy oficjalny mecz wśród seniorów przypadł w spotkaniu pucharowym, a w lidze Nowacki po raz pierwszy wystąpił w końcówce wygranego 1:0 meczu z Energią Kozienice w listopadzie 2015 roku.

W kolejnym sezonie – także w trzeciej lidze – Damian rozegrał w biało-czerwono-białych barwach 15 spotkań, pełniąc głównie rolę zmiennika. Jesienią 2017 roku mierzący 177 cm wzrostu zawodnik zanotował kolejne pięć występów z przeplatanką (już na poziomie drugiej ligi), a w przerwie zimowej przeniósł się do trzecioligowej Warty Sieradz.

Do Łodzi wrócił po trzech i pół latach przerwy, kiedy latem 2021 roku zasilił będącą wówczas beniaminkiem III ligi drużynę rezerw Łódzkiego Klubu Sportowego. Ponowny „debiut” w pierwszej drużynie pomocnik zaliczył wchodząc z ławki w meczu 1/16 Pucharu Polski przeciwko Zagłębiu Lubin. Jeszcze w końcówce jesieni kilkukrotnie pojawił się na pierwszoligowych boiskach w roli zmiennika, zaś wiosną w ostatnim meczu sezonu.

W minionych rozgrywkach Damian był ważną postacią zespołu rezerw, która wywalczyła awans do II ligi, a także odegrał rolę w awansie pierwszej drużyny do Ekstraklasy. W ciągu dwóch lat rozegrał w I lidze 12 spotkań (3 w wyjściowym składzie), jedno w Pucharze Polski oraz 42 mecze w III lidze i zdobył 6 goli.

Damian, dziękujemy Ci za wszystko co dla nas zrobiłeś i życzymy powodzenia w dalszej karierze. Przy al. Unii zawsze będziesz witany z otwartymi ramionami!