Czy wiesz, że… Przed GKS Katowice – ŁKS

18 / 05 / 2022

fot. Jakub Piasecki / Cyfrasport

Na wyjazdowe zwycięstwo nad GKS-em Katowice czekamy dziesięć lat. W niedzielę drużyny zmierzą się już 54. raz w lidze.

• GKS Katowice wygrał w tym sezonie sześć meczów u siebie, a ŁKS tyle też razy cieszył się z kompletu punktów na wyjeździe.
  • Żaden z zawodników naszego najbliższego rywala nie został w tym sezonie ukarany czerwoną kartką.
  • Ełkaesiacy zdobyli w tym sezonie 7 goli po strzałach głową. Piłkarze GKS-u cieszyli się z 10 takich trafień, więc co czwarty gol dla katowiczan do bramka zdobyta głową.
  • Ostatnie wyjazdowe zwycięstwo nad GKS-em Katowice piłkarze ŁKS-u odnieśli dziesięć lat temu, kiedy wygrali przy Bukowej 2:1. Po tym zagrali na boisku GKS-u Katowice tylko raz.
  • Dopiero w dziesiątej ligowej konfrontacji ełkaesiacy zdołali pokonać GKS Katowice (2:1 w 1979/1980). W pierwszych dziewięciu spotkaniach GKS triumfował aż siedmiokrotnie.
  • GKS Katowice jest trzecim (po Zagłębiu Sosnowiec i Odrze Opole) klubem spośród obecnych pierwszoligowców, z którym ełkaesiacy odnieśli najwięcej zwycięstw w lidze.

Ligowy bilans ŁKS vs. GKS Katowice

• Meczów w lidze: 53
  • Zwycięstw ŁKS-u / Remisów / Porażek: 14 / 16 / 23
  • Bramki: 45:62