Aktualności

CSC 1599 Selimbar czwartym rywalem w Turcji

4
01 / 02 / 2022

Piłkarze ŁKS-u zmierzą się w Turcji z czterema rywalami. Tym dodatkowym będzie rumuńskie CSC 1599 Selimbar, z którym zagramy w niedzielę 6 lutego.

Łodzianie rozegrają w trakcie zgrupowania w sumie cztery mecze sparingowe (a nie trzy jak wcześniej podawaliśmy). W poniedziałek zremisowaliśmy 1:1 z Rudarem Pljevlja z Czarnogóry, natomiast przed nami spotkania z kazachstańskim FK Atyrau, ukraińską Worskła Połtawa, a w niedzielę (6 lutego) także z rumuńskim CSC 1599 Selimbar.

Ostatnia z wymienionych drużyn występuje na zapleczu rumuńskiej elity i po szesnastu spotkaniach zajmuje 9. miejsce w tabeli z dorobkiem 23 punktów (na co złożyło się 6 zwycięstw, 5 remisów i 5 porażek; bramki: 18-21). Warto dodać, że klub powstał dopiero w 2016 roku (chociaż, z tego co wiemy kontynuuje tradycje futbolowe innego zespołu z tego miasta) i od tego czasu przeszedł drogę wiodącą od tamtejszej czwartej ligi do zaplecza rumuńskiego odpowiednika polskiej ekstraklasy.

Z zespołem z środkowej Rumunii zmierzymy się w niedzielę 6 lutego, prawdopodobnie na boisku w Side. Przypomnijmy, że dwa lata temu w Turcji rywalem ełkaesiaków była inna rumuńska drużyna – Astra Giurgiu.Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny