Dziś sparing z Rudarem Pljevlja

Klub

Dziś sparing z Rudarem Pljevlja

31.01.2022

31.01.2022

Podopieczni trenera Kibu Vicuñi rozegrają w trakcie zgrupowania w Turcji cztery mecze sparingowe. Pierwszy z nich już w poniedziałek 31 stycznia. Rywalem ełkaesiaków będzie Rudar Pljevlja z Czarnogóry. Początek o godz. 13.30 czasu polskiego.

Pierwszym sparingpartnerem łodzian w Turcji będzie drużyna zajmująca obecnie 7. miejsce w tabeli najwyższej klasy rozgrywkowej w Czarnogórze. Rudar Pljevlja może się pochwalić m.in. dwoma tytułami mistrzowskimi i czterema krajowymi pucharami, a dwa ostatnie sezony kończył na siódmym miejscu w tabeli.

Piłkarze ŁKS-u swój premierowy w tym roku sparing w Turcji rozegrają w czwartym dniu zgrupowaniu. W sobotę ełkaesiacy szlifowali grę obronną, w niedzielę skupili się na ofensywie, więc poniedziałkowy sparing pozwoli ćwiczone warianty przetestować w „warunkach bojowych”.

Trener Kibu Vicuña ma do dyspozycji 26 zawodników. Na boisku nie zobaczymy rekonwalescenta Kamila Dankowskiego, a oprócz niego także Marka Kozioła (dwudniowa przerwa w zajęciach ze względu na drobny uraz mięśnia uda) i Mateusza Bąkowicza (drobne problemy z kostką; dziś już wróci do zajęć, chociaż w meczu jeszcze nie zagra). Pozostali zawodnicy zaliczą dziś od 30 do 45 minut na boisku.

Poniedziałkowy sparing ŁKS-u z Rudarem Pljevlja rozpocznie się o godz. 13.30 czasu polskiego na boisku w Belek. Po zakończeniu spotkania na lkslodz.pl i klubowych profilach na Facebooku i Twitterze znajdziecie krótką relację, zdjęcia, wypowiedzi, a nieco później także skrót z meczu. Niestety, nie mamy możliwości przeprowadzenia transmisji.

Dodajmy, że łodzianie rozegrają w trakcie zgrupowania w sumie cztery (a nie trzy jak wcześniej podawaliśmy) mecze sparingowe. W Turcji zmierzymy się z Rudarem Pljevlja z Czarnogóry, kazachstańskim FK Atyrau, ukraińską Worskła Połtawa, a w niedzielę (6 lutego) także z rumuńskim CSC 1599 Selimbar. Więcej o tym ostatnim rywalu dziś wieczorem na łamach naszej strony.