Co słychać u rywala: Bruk-Bet Termalica Nieciecza

04 / 12 / 2020

fot. Michał Stańczyk / Cyfrasport

Przed meczem na szczycie pierwszej ligi sprawdziliśmy, co słychać w zespole lidera.

Bruk-Bet Termalica nie bierze w tym sezonie jeńców. W czternastu dotąd rozegranych spotkaniach podopieczni trenera Mariusza Lewandowskiego potknęli się tylko raz (porażka z Arką Gdynia), zanotowali dwa remisy, natomiast w pozostałych jedenastu meczach zgarnęli komplet punktów.

Dwa remisy

Te dwa remisy, o których wspomnieliśmy padły w dwóch ostatnich meczach z udziałem lidera Fortuna 1 Ligi. Najpierw bowiem podopieczni byłego reprezentanta Polski wywieźli „oczko” z Niepołomic, natomiast w ubiegłą sobotę podzielili się punktami z GKS-em Tychy. Oba spotkania zakończyły się bezbramkowym remisem.

– Wykreowaliśmy sobie sporo sytuacji, ale Konrad Jałocha akurat w meczu z nami zagrał fantastycznie, dzięki czemu tyszanie wywożą z Niecieczy punkt – stwierdził opiekun Bruk-Betu Termaliki po spotkaniu z GKS-em.

Pauzowali

Zaplanowane na ubiegłą środę spotkanie 15. kolejki Fortuna I ligi, w którym Bruk-Bet Termalica Nieciecza miała się zmierzyć z Odrą w Opolu nie zostało rozegrane ze względu na zły stan boiska. Lider Fortuna 1 Ligi odpoczywał więc dłużej od ełkaesiaków (ostatni mecz rozegrał 28 listopada), co jednak nie ucieszyło trenera popularnych „Słoni”.

– To rozsądna decyzja w kontekście zdrowia zawodników. Szkoda tylko, że tak późno się o niej dowiedzieliśmy, bo mróz był zapowiadany wcześniej. Każda zmiana wpływa na zespół, więc będziemy musieli pomyśleć jak zmodyfikować pewne elementy przygotowania do meczu z ŁKS-em – powiedział Mariusz Lewandowski.

9 goli Słowaka

Najskuteczniejszym zawodnikiem Bruk-Bet Termaliki jest w tym sezonie Roman Gergel, wicelider klasyfikacji pierwszoligowych strzelców. Słowak zdobył już 9 goli, choć akurat w czterech ostatnich spotkaniach cieszył się z trafień kolegów, bo sam po raz ostatni trafił do siatki 7 listopada w meczu z Górnikiem Łęczna.

Lista strzelców Bruk-Bet Termaliki w bieżącym sezonie Fortuna 1 Ligi: 9 bramek – Roman Gergel, 4 – Artem Putiwcew, 3 – Kacper Śpiewak, Martin Zeman, 2 – Piotr Wlazło, 1 – Patrik Mišák, Adam Radwański.

Bez kartek

Wygląda na to, że trener Mariusz Lewandowski w szlagierowym pojedynku z ŁKS-em będzie miał do dyspozycji najważniejszych zawodników, bowiem żaden z piłkarzy Bruk-Bet Termaliki Nieciecza nie pauzuje z powodu kartek.

Sobotnie spotkanie Bruk-Bet Termaliki Nieciecza z ŁKS-em rozpocznie się o godz. 12.40. Transmisję telewizyjną z tego spotkania przeprowadzi Polsat Sport.