Drużyna

Ciekawostki po meczu z Unią Janikowo

02.11.2020

02.11.2020

Pierwszy gol skrzydłowego, czyste konto młodego bramkarza i aż trzech kapitanów… Po zwycięstwie piłkarzy ŁKS-u nad Unią Janikowo w 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski przygotowaliśmy dla was kilka pomeczowych ciekawostek.

• W sobotnim meczu z Unią Janikowo Kelechukwu Ebenezera Ibe-Torti zdobył premierową bramkę w barwach łódzkiego klubu. Gol zdobyty przez młodego skrzydłowego był przy okazji ósmym w historii ŁKS-u trafieniem autorstwa piłkarza pochodzącego z Nigerii.
  • Drugiego gola w meczu z Unią Janikowo zdobył Samuel Corral, który wykorzystał dokładne podanie Kamila Dankowskiego. Były piłkarz Śląska Wrocław zanotował pierwszą asystę w barwach ŁKS-u.
  • W pucharowym spotkaniu z Unią Janikowo w pierwszej drużynie łódzkiego klubu zadebiutowali Daniel Celea i Jowin Radziński, którzy na boisku pojawili się po przerwie.
  • W meczu z Unią bramki łodzian strzegł Dawid Arndt. Młody golkiper po raz pierwszy w karierze zachował czyste konto w spotkaniu pierwszej drużyny łódzkiego klubu.
  • W spotkaniu z Unią funkcję kapitana ŁKS-u pełniło w sumie aż trzech zawodników. Spotkanie z opaską kapitańską na ramieniu rozpoczął Maksymilian Rozwandowicz. Po przerwie przejął ją Jan Sobociński, a gdy i on zszedł z boiska – Jakub Tosik.
  • Piłkarze ŁKS-u drugi raz w historii wyeliminowali z rozgrywek Pucharu Polski Unię Janikowo. Piętnaście lat temu łodzianie okazali się lepsi dopiero po serii rzutów karnych (w regulaminowym czasie gry na tablicy wyników widniał remis 1:1), tym razem sprawę załatwili w trakcie 90 minut (2:0).
  • W chwili zakończenia sobotniego spotkania średnia wieku piłkarzy ŁKS-u przebywających na boisku wynosiła 24,5. Najmłodsi z nich – Dawid Arndt, Jowin Radziński i Piotr Gryszkiewicz – mają 19 lat.