Drużyna

Ciekawe, że… Przed Górnikiem Polkowice

28.10.2021

28.10.2021

ŁKS nie przegrał sześciu ostatnich meczów z Górnikiem Polkowice. W sobotę drużyny zmierzą się po dziesięciu latach przerwy.

• W ligowych meczach z Górnikiem Polkowice piłkarze ŁKS-u zdobyli 12 goli. Co ciekawe, aż 9 bramek łodzianie strzelili temu rywalowi przed przerwą.
  • ŁKS nie przegrał sześciu ostatnich meczów z Górnikiem Polkowice, z czego aż cztery z nich wygrał.
  • Ełkaesiacy rywalizowali z Górnikiem Polkowice wyłącznie na zapleczu ekstraklasy, gdzie najpierw trzy razy wyższe miejsce w tabeli na koniec sezonu zajmował Górnik, a następnie trzykrotnie wyżej kończył rozgrywki ŁKS.
  • Dziesięciu piłkarzy zdobywało gole dla ŁKS-u w ligowych meczach z Górnikiem Polkowice. Najskuteczniejsi – Maciej Nuckowski i Igor Sypniewski – strzelili temu rywalowi po dwie bramki.
  • Pierwsze ligowe zwycięstwo nad Górnikiem Polkowice piłkarze ŁKS-u odnieśli 20 lat temu, kiedy wygrali 1:0 w Łodzi po golu Adama Grada.
  • Do ostatniego pojedynku ŁKS-u z Górnikiem Polkowice doszło dziesięć lat temu. Wówczas drużyny podzieliły się punktami (1:1).
  • ŁKS jeszcze nie przegrał z Górnikiem w Łodzi. W sześciu dotąd rozegranych spotkaniach tych zespołów w al. Unii 2 piłkarze Górnika zdobyli dwa punkty, a pozostałe cztery mecze przegrali.