Betclic 2. Liga: Z Hutnikiem w Krakowie

04.10.2024

Betclic 2. Liga: Z Hutnikiem w Krakowie

Radosław Jóźwiak | Cyfrasport

Dwa zespoły rezerw Łódzkiego Klubu Sportowego zobaczymy w akcji w najbliższą sobotę. Drugoligowcy zmierzą się na wyjeździe z Hutnikiem Kraków (początek o godz. 15), natomiast ŁKS III Łódź zagra na boisku ośrodka Akademii ŁKS z Orłem Nieborów.

Drugoligowe rezerwy ostatnio rozegrały dwa niezłe mecze i chociaż w Pucharze Polski nie udało się awansować do kolejnej rundy, a w ligowym spotkaniu z KKS-em Kalisz, pomimo wyraźnej przewagi i wielu sytuacji podbramkowych, musieliśmy zadowolić się punktem, symptomy lepszej gry są już widoczne, więc podopieczni trenera Konrada Geregi spróbują przełożyć to w Krakowie na zdobycz punktową.

Będzie to bardzo trudne zadanie, bo Hutnik to solidna drużyna, która po jedenastu kolejkach zajmuje wysokie 5. miejsce w tabeli, wygrała sześć meczów, a na własnym boisku tylko raz musiała obejść się smakiem (domowa porażka ze Świtem Szczecin). W starciu z tym zespołem kolegom nie pomoże kontuzjowany Mikołaj Lipień, a pod znakiem zapytania stoi występ zmagającego się ostatnio z urazem Yuya Kamona. Wraca natomiast, po pauzie kartkowej, Maksymilian Rozwandowicz.

Dodajmy, że na Suchych Stawach ełkaesiakom nigdy nie grało się łatwo. Pierwsza drużyna naszego klubu wygrała tam po raz ostatni w sezonie 1992/93, a w kolejnych jedenastu ligowych spotkaniach (czy to w Łodzi, czy w Krakowie) piłkarze spod znaku przeplatanki albo remisowali, albo przegrywali. W poprzednim sezonie na Suchych Stawach górą byli gospodarze, którzy wygrali 4:1.

Mecz 12. kolejki Betclic 2. Ligi: Hutnik Kraków – ŁKS II Łódź rozpocznie się w sobotę 5 października o godz. 15. Sędziuje Maciej Kuropatwa z Katowic.

ŁKS III u siebie

Rezerwy na wyjeździe, za to „trójka” zaprezentuje się w sobotę na boisku ośrodka treningowego Akademii ŁKS, gdzie w ramach 11. kolejki Betcris IV Ligi podopieczni trenerów Mariusza Zasady i Michała Zientarskiego zagrają u siebie z 16. w tabeli Orłem Nieborów, nad którym łodzianie mają siedem punktów przewagi. Mecz zostanie rozegrany w sobotę, a pierwszy gwizdek o godz. 16.

Lens Strong

Warto wiedzieć przed meczem ŁKS III – Orzeł Nieborów:

• Mecz ŁKS III – Orzeł Nieborów rozpocznie się w sobotę (5 października) o godz. 16 na boisku nr 2 ośrodka treningowego Akademii ŁKS przy ul. Krańcowej 19 w Łodzi.
  • Wstęp na mecz jest bezpłatny, wejście bramą od ul. Minerskiej. Do dyspozycji kibiców dostępne jest 450 miejsc pod trybuną zadaszoną.