Będą kolejne inwestycje w Ośrodku Treningowym Minerska

Akademia

Będą kolejne inwestycje w Ośrodku Treningowym Minerska

27.09.2018

27.09.2018

Ośrodek treningowy przy ulicy Minerskiej – z którego korzystają zarówno najmłodsi gracze Akademii ŁKS-u, jak i zawodnicy pierwszego zespołu – już teraz ma opinię jednego z najlepszych tego typu obiektów w całym kraju. Wszystko wskazuje jednak na to, że już wkrótce wspomniane centrum treningowe będzie miało jeszcze większą funkcjonalność.

O planach związanych z rozbudową ośrodka w programie „Adres dla aktywnych” na antenie TV TOYA opowiadał Tomasz Salski, prezes Łódzkiego Klubu Sportowego.

Mamy prawomocne pozwolenie na budowę dokończenia obiektu hotelowego wraz z restauracją. Stworzyliśmy dodatkową koncepcję na zaplecze odnowy biologicznej razem z bursą szkolną. Trwa już zbieranie ofert na prace budowlane. Mam nadzieję, że jeszcze w tym roku je rozpoczniemy i w ciągu dwóch lat ten pierwszy etap, czyli hotel i restauracja plus całe zaplecze, będzie oddany do użytku – mówił prezes ŁKS-u. – Dzisiaj na tym obiekcie brakuje nam też hali pneumatycznej, czyli tzw. boiska pod balonem, z którego będzie można korzystać również zimą. Nieskromnie powiem, że i na to mamy pewien pomysł – dodał.

Bardzo chętnie zapoznamy się z nowymi pomysłami prezesa Salskiego. Żadna inwestycja nigdy nie jest do końca zamknięta. Jeżeli przyjdzie taki moment, że tę bazę trzeba będzie rozwijać, to na pewno pojawią tutaj dodatkowe funkcje – nie krył z kolei siedzący obok Tomasz Trela, wiceprezydent Łodzi. W programie prowadzonym przez Piotra Krawczyka, którego gośćmi byli również Eryk Rawicki (dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łodzi) oraz Michał Feter (dyrektor Szkoły Gortata), Trela podkreślił także, iż dla władz miasta „współpraca z prezesem Salskim i całym środowiskiem Łódzkiego Klubu Sportowego to duża przyjemność”.

Całość ponad 40-minutowego programu można zobaczyć tutaj – „Adres dla aktywnych”